Понеділок, 28 вересня

Віку більше немає

У дитинстві я часто чула від бабусі: мені таке носити пізно, я вже застара для цього. Це могло стосуватися будь-чого: квіточок на сукні, що видавалися їй занадто яскравими, стильного жакету з великими ґудзиками чи просто хустинки барвистого кольору. Усе модне та сучасне вона називала «молодіжним» і вважала, що в її віці носити таке вже смішно та навіть непристойно. А було їй на той час лише трохи за 50.

Якби моя бабуся була жива сьогодні, от би вона здивувалася, якщо б опинилася на вулиці будь-якого великого європейського міста! І побачила б, що часто-густо зі спини не можна відрізнити 20-річну дівчину від 50-річної жінки, бо вони однаково вдягаються, однаково взуваються на навіть зачіски носять однакові. Мами з дорослими доньками є шанувальницями одних і тих самих крамниць та купують там приблизно одні й ті ж самі речі. Жінки «за 40» та навіть «за 50» гадки не мають, що їм «вже давно пора відмовитися» від модних трендів, яскравих кольорів, високих підборів, спідниць вище коліна та такого іншого. Носять все те, для чого моя бабця вважала себе застарою, аж гай гудить!

Хоча в інтернеті все ще купа статей на тему «Як вдягатися після 40» та «Чого не можна носити у 50+», їх пишуть тому, що багато жінок про таке питають. Певна частина жінок самі вигадують якісь важливі цифри у паспорті, після яких чомусь треба щось змінювати в гардеробі. Самі себе заганяють у штучні межі й орієнтуються на вік як на універсальний барометр. От виповнилося стільки-то років – і все, зливай воду, викидай модні лахи, вдягайся у сіреньке, темненьке та «строгу класику», тому що все решта тобі вже «не солідно». Насправді ж, мало що так додає віку та «солідності», як цей нудний, передбачуваний класичний одяг.

Минулого року славнозвісна акторка С’юзан Серендон прийшла на церемонію вручення кіно премій у класичному білому брючному костюмі. Але замість блузи чи топа вона вдягла дуже відкрите чорне бюст’є. Доволі провокативний образ із бездонно глибоким та виразним декольте викликав неабияке обговорення та навіть обурення в деяких коментаторів. Ще б пак, сміливій зірці на той час вже було 70! Щодо традиційного погляду, то це вже літня жінка, яка мусить сидіти вдома та в’язати онукам шкарпетки, аж ніяк не розгулювати вулицями у чорному бюстгальтері під білим жакетом.

Але якщо подивитися на пані Серендон, то яка ж вона бабця? Хіба хтось може назвати її бабкою? Якщо ще врахувати, що свої найголовніші ролі вона зіграла у віці «за 40», Оскара за головну жіночу роль отримала у 50, та й зараз, у свої 70, активно знімається у кіно та веде доволі гучну громадську діяльність, то виходить, що саме С’юзан Серендон – одна з тих жінок, в яких «у 40 років життя тільки починається». І яке до біса має значення, що за цифри в неї в паспорті, якщо вона просто жінка, красива, яскрава жінка, живе повним життям та надихає інших? До того ж цей дещо епатажний образ їй цілком пасує.

Інший чудовий приклад – акторка Джуліана Мур. Навіть не будемо розглядати ті неймовірні сукні, які вона носить на Червоні доріжки, бо у звичайної жінки небагато нагод, щоб вбиратися так парадно. Але й у повсякденному житті Джуліанна Мур вдягається так, як могла б вдягатися жінка з добрим смаком у 30 років. Невимушені джинси та футболки, блузони та штани актуального силуету, яскраві кольори, короткі спідниці.

І хоча в це непросто повірити, Джуліанні Мур – 57 років. Даруйте, але саме стільки було моїй бабусі, коли вона казала, що вже застара. Може, вона й не була у цьому віці такою стрункою, як Джуліанна Мур, але виглядала вона теж вельми непогано, була дуже привабливою жінкою. Проте сама вона себе такою не вважала, ось у чому біда. Після якогось віку вона просто заборонила собі бути гарною, бо «її час вийшов».

Але в сучасному світі життя змінилося. Ми стали жити довше, і, що важливо, якість цього життя стала набагато кращою. Ми виглядаємо значно молодшими, ніж виглядали наші бабусі в нашому віці, бо менше виснажуємося фізичною працею та більше доглядаємо за собою. У 50 років ми можемо працювати, опановувати нові хобі, подорожувати, навіть знов закохуватися та одружуватися. У нас те ж саме життя, що в 30-річних, за винятком лише того, що наші діти вже подорослішали, тому в нас навіть більше свободи та вільного часу, який можна присвятити собі.

Так чому ж ми маємо якось обмежувати себе в одязі? Навіщо вигадувати спеціальний стиль «для тих, кому за…», коли можна носити все те ж саме, модне й сучасне, та обирати стиль, що відповідає особистості, а не віку? Носити кольори, що пасують, силуети, що прикрашають, тут і зараз. Бо ж мода тепер така демократична та різноманітна, таке розмаїття стилів і концепцій у моді одночасно, що можна підібрати влучні рішення для будь-якої фігури та будь-якої кольорової гами.

Немає жодного «елегантного» віку. Коли жінка вже не є дівчиною-підлітком, то вона є дорослою жінкою – і це все. Немає речей, які треба терміново вилучити з гардеробу, тільки-но кількість свічок на торті перевищила певну межу. Не треба дивитися у паспорт, треба дивитися у дзеркало та покладатися на свій смак та здоровий глузд. Вдягатися відповідно до фігури, настрою та сучасних тенденцій, а не до чиїхось застарілих міркувань щодо віку.

Якщо в жінки красиві стрункі ноги, чому паспорт заважає їй вдягнути коротку спідницю? Якщо жінці пасує яскравий червоний колір, кого цікавить, що він їй пасує вже 50 років поспіль? Ми самі вирішуємо, що нам носити, як себе прикрашати, і жодних універсальних правил тут немає.

Наостанок ще один приклад. Британська телеведуча та автор кулінарних книжок Найджелла Лоусон. У Найджелли пишна, не модельна фігура, і до того ж їй 58 років. Але це аж ніяк не заважає їй вдягатися у власному стилі та виглядати вродливою жінкою, якою вона, вочевидь, має намір залишатися завжди, все своє життя.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

Залишити коментар