Субота, 5 грудня

Цього понеділка, 15 січня, у Лондоні у віці 46 років померла солістка популярного гурту The Cranberries Долорес О’Ріордан. В офіційній заяві йдеться, що співачка знаходилась на студії звукозапису, інші подробиці поки невідомі. Долорес була лідером гурту з 1990-х років. Протягом 2003-2009 років вокалістка займалася сольною кар’єрою, після чого знову стала частиною The Cranberries. Візитівкою гурту та самої співачки вважається пісня Zombie. Opinion зібрав реакції українських слухачів на смерть легендарної виконавиці. Наприкінці реакцій ми додали декілька наших улюблених пісень від The Cranberries.

 

Сергій Мартинюк, лідер рок-гурту «Фіолет», назвав Долорес однією з тих жінок, без голосів яких складно уявити глобус його життєвих мандрів. Саме The Cranberries наповнювали ці мандри живим світлом та щемкими меланхолійними настроями. Музикант зізнався, що не хоче знати, що саме сталося зі співачкою, але її музика залишиться з ним надовго.

Український музикант, художник і громадський активіст Юрій Журавель намалював портрет солістки та запропонував поетові Андрію Пермякову перекласти пісню Zombie, аби додати її до збірки перекладів рок-композицій українською мовою.

Журналістка Олена Абрамович запевнила, що почуття від звістки про смерть Долорес – це не той біль, коли не стає рідних чи друзів, а світлий сум, коли хочеться слухати її разом із мільйонами інших.

Медіаменеджерка Тетяна Гриньова розповіла, що гурт The Cranberries не слід вважати колективом однієї пісні.

Письменник, критик і музикант Сашко Завара вважає, що його покоління приречене бачити смерть тих, кого в минулому сторіччі нарекли іконами. Це, на думку автора, стосується і музикантів, і акторів, і письменників. Єдиний вихід – прийняти цей факт.

Літературознавиця Вікторія Іваненко написала, що, хоча й не була великою шанувальницею гурту, після новини про смерть солістки її зупинило на кілька секунд мовчазного ступору, адже Долорес лише на 10 років старша від неї.

Письменник, журналіст і волонтер Богдан Ковальчук порівняв звістку про смерть Долорес з моментом, коли він дізнався про трагічну загибель Андрія Кузьменка. За словами письменника, обидва рази напередодні загибелі кумирів він ніби відчував це, прослуховуючи їхні пісні.

Юлія Кропив’янська, літературознавиця, розповіла, що найважче – це усвідомлення неминучості втрат, порівнявши їх із дорогою, під час якої пасажири твоєї автівки рано чи пізно все ж мають вийти.

Ігор Луценко, громадський діяч і політик, коментуючи смерть улюбленої виконавець згадав студентські роки, батьківську шкіряну куртку та плеєр, у якому лунали пісні The Cranberries під час прогулянки до ВДНГ.

Даша Малахова, акторка та телеведуча, зізналася, що в такі моменти хочеться зателефонувати усім своїм друзям зі студентських років, аби сказати, що любиш їх.

Журналіст і блогер Олександр Михельсон згадав історію з дитячих років, коли він всоте слухав Zombie по телевізору, безуспішно намагаючись зрозуміти текст пісні.

Співзасновник видавництва «Самміт-книга» та директор видавництва «Мистецтво» Ігор Степурін зізнався, що The Cranberries був його улюбленим гуртом у студентських роках.

Письменник Юрій Строкань також поділився улюбленою піснею у виконанні Долорес, назвавши її однією з небагатьох, чий голос назавжди з ним.

Співзасновник видавництва «Видавництво» Ілля Стронґовський написав, що пісня Zombie дозволила йому пережити 90-ті роки.

Режисер Сергій Шараєвський назвав померлу солістку виконавицею з унікальним голосом, а гурт – одним із найулюбленіших у молодості.

Письменник і журналіст Олег Шинкаренко не поділився спогадами про улюблені пісні співачки, натомість розповівши історію про те, як О’Ріордан била поліцейських та стюардес, посварившись із командою авіарейсу Нью-Йорк–Шеннон.

Opinion пропонує до прослуховування невелику добірку пісень The Cranberries, оскільки Zombie дійсно є не єдиною композицією колективу, котру хочеться слухати знову і знову. Якщо ностальгувати, то разом.

Залишити коментар