Неділя, 27 вересня

Сьогодні, 19 січня, свято Хрещення Господнього відзначають православні християни та греко-католики. У біблейському писанні розповідається, що саме цього дня у водах Йордану хрестився Ісус Христос. Вода у день Хрещення вважається цілющою, тому віряни, переборюючи зимовий холод, наважуються пірнути у водойму, аби очиститись та зцілити свою душу та тіло. Як відреагував на свято український сегмент мережі Facebook – у наших реакціях.

Зі святом Богоявлення та Хрещення українців привітав президент Петро Порошенко.

До традиційних вітань долучився і прем’єр-міністр Володимир Гройсман, побажавши українцям міцного здоров’я та Божого благословення.

Політик Тарас Чорновіл привітав українців ще й із другим Святвечором, розповівши, що у цей день традиційно готує спеціальну вечерю, ще скромнішу, ніж на перший Святвечір.

Поет, перекладач, психолог і психіатр Борис Херсонський поділився з читачами своїми поезіями, присвяченими дню Хрещення.

Олександр Данилюк, координатор руху «Спільна справа», впевнений, що хрещенське купання абсолютно суперечить характеру християнського свята. Автор припустив, що з хрещенської ополонки, в яку так захоплено полізли наші політики, може несподівано вислизнути представник «русского міра».

Письменниця, журналістка та акторка Наталія Доляк розповіла, що єдиною слушною порадою напередодні Водохреща вважає пропозицію чоловікам-чиновникам придбати бодай спортивні труси або, що краще, гідрокостюми замість плавок, у яких народні обранці полюбляють давати інтерв’ю. Жінок-очільниць письменниця хотіла б перевдягнути в суцільні купальники замість бікіні.

Блогер Володимир Голобуцький доволі гостро пожартував про Водохреща та священиків Московського патріархату.

Блогер Анастасія Алексеєнко замість коментарів пригадала головне дитяче питання цього дня: що буде, якщо у водойму кинути кип’ятильник.

Начальник відділу розвитку Microolap Technologies Павло Голуб жартома запитав, чи можна сьогодні намочити манту.

Український музикант, художник і громадський активіст Юрій Журавель опублікував одну зі своїх картин, котра ілюструвала «святкування» Хрещення під час Революції гідності.

Письменники брати Капранови долучилися до святкування Хрещення та опублікували уривок із книги Івана Огієнка «Дохристиянські вірування українського народу».

Журналіст і колишній політик Євген Лешан звернувся до вірян із питанням, чому вони не наслідують інші вчинки Ісуса, замість цього щорічно занурюючись у холодну воду.

Олег Ляшко, лідер Радикальної партії, привітав своїх читачів із Хрещенням Господнім, розповівши про особливості святкування «Голодної куті», коли весь день не можна нічого їсти, а після спалаху вечірньої зорі на стіл слід подавати лише пісні страви.

Журналіст і політичний консультант Ростислав Мартинюк приєднався до привітань, пояснивши, хто і чому святкував Хрещення майже два тижні тому, а хто – сьогодні.

Поет і перекладач Сергій Осока поділився власним поетичним текстом про свято Водохреща.

Привітав друзів-християн і режисер стрічки «Кіборги» Ахтем Сеітаблаєв.

Наталя Чермошенцева, співробітниця громадського центру «Нова генерація», обурилася тому, наскільки масовими є повідомлення про святкування Хрещення та фотокартки депутатів, що тільки-но вийшли з водойм. Авторка вважає, що для світської держави це не є прийнятним.

Блогер Антон Ходза висміяв політиків, які після пірнання до ополонки викладають свої фото у мережу.

Одним із таких народних обранців, про яких писав Ходза, є міський голова Тернополю Сергій Надал.

Залишити коментар