Четвер, 3 грудня

Сьогодні, 22 січня, українці відзначають 99-ту річницю проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки – День соборності України. День соборності було визнано офіційним святом в Україні ще в 1999 році. Однак за часів президентства Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День соборності та свободи України». Тим не менш, указом нинішнього президента у 2014 році свято було відновлено. Сьогодні ж відзначається і 100 років проголошення незалежності УНР.

Президент України Петро Порошенко привітав громадян зі святом та наголосив, що всі українці різні, однак їх об’єднують спільні цінності, ідеали та устремління.

До привітань президента долучилось чимало державних установ та органів, серед яких Національна поліція, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Міністерство молоді та спорту України.

Український поет Лесь Белей назвав День злуки святом доволі красивим та «інстаграмним», водночас наголосивши, що країна потребує дисциплінованого та раціонального лідера, який міг би відстояти державу.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, пояснив, що для нього 22 січня є вкрай важким та пам’ятним днем. Днем, коли загинули Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, знайшли тіло вбитого Юрія Вербицького. Тому для політика День соборності є святом із присмаком гіркоти.

Користувачка Ярина Брилинська-Трояновська теж нагадала, що цього дня загинули перші герої Небесної сотні. На її думку, між УНР та Майданом існує цілком очевидний зв’язок: безкорислива любов до батьківщини, відчуття всесильного братерства, віра у державність та готовність померти за ідею.

Громадський діяч, письменник і перекладач Володимир Вакуленко впевнений: аби зберегти цілісність України, слід задуматися зараз та не порочити імена руських князів та наших гетьманів.

До привітань з нагоди Дня соборності приєднався український гурт «Воплі Відоплясова», пояснивши, що українці мають бути єдиною нацією, солідарною у своїх прагненнях бачити Україну соборною, незалежною та заможною.

Журналістка Тетяна Вергелес переконана, що ми мусимо твердо стояти на своєму: часи змінилися, Українська держава відбулася, а ставити під сумнів соборність означає сумніватись у державності. На думку журналістки, потрібна щоденна робота на зближення регіонів, які чимало часу перебували у стані міжусобиць.

Віктор Винник, музикант і лідер гурту «Мері» пригадав, як у 90-ті їздив із татом на «живий ланцюг». Також Винник додав, що вчора в афганському Кабулі внаслідок теракту загинуло шестеро чи навіть більше громадян України, однак жодної аватарки-символу співчуття, як це було з французами, співак не помітив.

Віталій Гайдукевич, журналіст і телеведучий, розповів, що «болячки» нашої країни не змінилися, просто якісь стали менші, а якісь ми лише почали усвідомлювати. Журналіст назвав Україну дорослою дівчинкою, котрій слід почати виправляти власні помилки.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов долучився до флешмобу #УкраїнаЄдина, запущеного з нагоди Дня соборності.

Журналістка Богдана Костюк привітала читачів із Днем злуки, розповівши, що сьогодні згадує героїв, які душу й тіло віддавали і продовжують віддавати за нашу країну.

Експерт ринку праці Сергій Марченко написав, що століття тому було те ж саме, що й сьогодні: підкуп українських політиків, агітація проти української держави, використання колаборантів із східних регіонів, військова агресія Росії тощо. Марченко закликав чинну владу пам’ятати помилки своїх попередників, які попри свою освіченість, принциповість та рішучість, втратили країну.

Юрист і громадський діяч Леонід Маслов оптимістично припустив, що незабаром Україна відновить повний контроль над усіма своїми територіями: Донбасом, Кримом, Бєлгородом та Кубанню.

Політик Ігор Мосійчук привітав читачів, зазначивши, що наша національно-визвольна війна триває вже сто років, і тепер лінія фронту приходить не лише на Сході, де ворога видно в приціл гвинтівки, а й в українському парламенті, міжнародних інституціях, на вулицях міст і сіл.

Олексій Мочанов, автогонщик, журналіст і телеведучий, заявив, що неправильно на публіку казати про радість від події 99-річної давнини, при цьому ігноруючи той факт, що це був не єдиний акт об’єднання земель у територію сучасної України.

Політолог Юрій Романенко назвав День соборності брехливим святом, яке відзначають у країні, де успіх політичної сили пропорційно залежить від просунення набору історичних міфів, які апелюють до незмінних почуттів натовпу.

Микола Спірідонов, політичний консультант, опублікував вірш Ліни Костенко з такими рядками: «Україно, чи ти була колись незалежною хоч на мить від кайданів, що волю сковують?»

Залишити коментар