Четвер, 24 вересня

Цього понеділка, 22 січня, у день, коли загинули перші учасники Революції гідності, у програмі «Hard з Влащенко» на телеканалі ZIK взяв участь Андрій Портнов, колишній заступник голови адміністрації президента Януковича. Портнов долучився до студії через пряме включення з Австрії. До цього в прямому ефірі каналу проходила програма «Гра у класику». Один з її учасників, депутат Верховної Ради Іван Вінник, на знак протесту залишив студію, назвавши екс-радника Януковича «людиною, яка привела війну в Україну, у зв’язку з чим ми маємо більше десяти тисяч загиблих».

Сам Андрій Портнов звернувся до Петра Порошенка, пообіцявши, що більше не зникатиме з медіапростору та «частіше радуватиме у перервах між оперою, лоукостом та фантастичною кавою».

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що підтримує дії депутата Івана Вінника, додавши, що телеканал ZIK потрохи втрачає своє обличчя та перетворюється на сміттєзвалище. Геращенко закликав не допомагати власнику телеканалу пропагувати в ефірі тих людей, які принесли до країни смерть і кров.

Письменник Андрій Кокотюха написав, що виступає проти Портнова не лише в ефірі телеканалу ZIK, а й взагалі будь-де. Автор назвав ефір із заступником адміністрації Януковича прямим наслідком того, що під час Майдану не було критичної реакції на інтерв’ю Мустафи Найєма з Кернесом та Жиліним.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, зазначив, що все виглядає доволі закономірно, адже якщо «у країні нічого не змінилось», а «майданівці стріляють самі у себе», Портнов у ролі лідера нації виглядає цілком природно.

Олександр Данилюк, координатор руху «Спільна справа», назвав Портнова фігурою, що уособлює практично всі прикмети сучасного антиукраїнського підпілля.

Екс-«регіонал» Михайло Добкін розкритикував тих, хто негативно поставився до ефіру за участю Портнова, подякувавши ведучій програми Наталі Влащенко.

Журналістка Олена Добровольська повідомила, що подібні гості ефіру є не першим «зашкваром» Наталі Влащенко, оскільки та займалась подібним вже дуже давно.

Бізнесмен Гарі Корогодський хоча й не дивився сам ефір, висловив упевненість у тому, що це була розмова розумних людей, які люблять свою країну.

Журналіст і блогер Євген Кузьменко розповів, що не вважає Портнова цікавою особистістю, однак слідкуватиме за новинами, аби залишатися в тонусі та бачити ситуацію з усіх боків. Журналіст впевнений, що реакції у мережі роблять набагато більше піару для заступника адміністрації Януковича, ніж учорашній ефір.

Юристка Олена Лукаш назвала Портнова яскравою людиною та подякувала йому з Наталею Влащенко за ефір. На думку Лукаш, Андрій Портнов дуже стримувався та відкрито щадив опонентів.

Ігор Луценко, громадський діяч і політик, вважає Портнова дрібним персонажем, але у «банді тупих бандитів, де він перебуває на шостих ролях» дійсно вирізняється з-поміж колег наявністю вищої освіти. Саме тому, на погляд Луценка, на нього ставить і Росія, і партія «регіоналів-утікачів».

Есперт ринку праці Сергій Марченко впевнений, що Портнов має право викласти свою точку зору, однак не як авторитетний експерт, як його подав телеканал ZIK, а з позиції того, ким він є насправді: грабіжника та колаборанта, котрий «зґвалтував судову систему».

Бізнесмен Олександр Меламуд заявив, що погоджується з більшістю думок Портнова та назвав його людиною з великої літери, не схожою на все те, «що дорвалося до влади на плечах учасників Майдану».

Політичний експерт Олексій Мінаков назвав ситуацію зловживанням свободою слова, за яким повинні слідкувати відповідні органи, аби винести попередження телеканалу.

Блогер Сергій Наумович нагадав про ще одну «зраду»: Портнов зараз живе в Австрії, де виграв суди з генпрокуратурою та отримує грошову компенсацію за санкції, котрі ініціювала Україна.

Блогер Мирослав Олешко нагадав, що ефір вийшов у четверту річницю вбивства Нігояна, одного з Героїв Небесної сотні. На думку Олешка, ефір був замовним, його джерела навіть назвали ціну – 50 тисяч доларів.

Політолог Петро Олещук написав, що не розуміє, чому Портнов вважається «страшнішим» за Льовочкіна, який часто стає героєм українських засобів масової інформації.

Олександр Палій, політичний консультант, заявив, що більше не ходитиме на телеканал ZIK, адже подібні медіа не повинні отруювати атмосферу.

Журналіст Володимир Полуєв переконаний, що єдиним суддею для ЗМІ можуть бути споживачі інформації.

Журналіст, волонтер і громадський діяч Назар Приходько жорстко розкритикував появу Андрія Портнова у студії телеканалу ZIK.

Письменник і журналіст Олег Шинкаренко впевнений, що питання журналістки мали бути конструктивними та такими, що за будь-яку ціну видобудуть інформацію, незалежно від минулого та політичної позиції гостя студії.

Залишити коментар