Неділя, 27 вересня

Українська стрічка «Стрімголов» здобула приз глядацьких симпатій на фестивалі Premiers Plans d’Angers. Перемога психологічної драми режисерки Марини Степанської має забезпечити допомогу в прокаті фільму у Франції. До цього стрічка брала участь у головній конкурсній програмі 52-го кінофестивалю у Карлових Варах (Чехія), основному конкурсі кінофестивалю у Стокгольмі та національній конкурсній програмі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю та інших. Нагадаємо, картина «Стрімголов» вперше вийшла у прокат у листопаді минулого року, однак дистриб’юторська компанія Kinove забезпечила роботу Степанської лише двома десятками екранів. Повторні покази в Україні розпочнуться з 15 лютого, цього разу дистрибуцією займатиметься компанія «Жовтень-прокат». 

На офіційній сторінці фільму повідомляється, що приз імені Жанни Моро, крім схвалення французької публіки, означає також підтримку прокату у Франції: 20 тисяч євро на промоцію, 35 тисяч – на дистрибуцію, півтори тисячі отримує режисер картини.

Також зазначається, що загалом французький фестиваль, на якому «Стрімголов» отримав приз глядацьких симпатій, відвідало 85 тисяч глядачів.

Режисерка фільму Марина Степанська назвала отриманий приз найважливішим, адже він означає прокат у Франції. Степанська подякувала своїй команді, зазначивши, що вони на це заслужили.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко привітав Марину Степанську зі ще однією важливою нагородою для фільму.

На офіційній сторінці Держкіно розповідається, що повторний прокат стрічки розпочнеться в Україні з 15 лютого. Повідомляється, що «Стрімголов» – це психологічна драма про Київ, «тут і зараз». Проект картини став одним із переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно та отримав 100 % фінансування розміром у 10 мільйонів гривень. «Стрімголов» представлений на здобуття національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Журналістка Юлія Городецька назвала «Стрімголов» справжнім, гарним, розумним та зрозумілим світові українським фільмом та порадила обов’язково відвідати кінотеатри, коли стрічка вийде у прокат. Журналістка також повідомила, що плануються покази у Сполучених Штатах.

Кінокритикиня Надія Заварова навела цитату акторки Жанни Моро, на честь якої названий здобутий українським фільмом приз. Моро розмірковує над тим, що для вдалої гри у кадрі акторам достатньо поговорити з режисером. Заварова впевнена, що і акторам «Стрімголов» також є про що поговорити з Мариною Степанською, після чого «вони просто починають грати».

Акторка Анна Матійченко закликала усіх, хто не встиг подивитися фільм під час минулого прокату, завітати до українських кінотеатрів вже з 14 лютого.

Акторка Алла Нестерова розповіла, як протягом Одеського міжнародного кінофестивалю на одній із місцевих радіостанцій ведучий не сказав жодного доброго слова про українське кіно та заявив, що пішов із сеансу «Стрімголов». Нестерова порадила одеситам познімати з вух лапшу, навішану «експертом», та поспішати у лютому до кінотеатрів.

Продюсер картини Володимир Філіппов нагадав, що у Франції «Стрімголов» відвідали загалом 85 тисяч глядачів, та запросив долучитися до цієї події українців.

До привітань із перемогою у Франції долучилася і команда київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Команда об’єднання «Українська кіноакадемія» також приєдналася до привітань та вчергове нагадала про повторний прокат у лютому, ініційований компанією «Жовтень-прокат».

Залишити коментар