Четвер, 3 грудня

Робот Софія, яка кинула виклик людству і нещодавно отримала громадянство Саудівської Аравії, взяла участь у Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії. Під час заходу Софія спілкувалася з учасниками в Українському домі у Давосі. Фатальним для штучного інтелекту машини стало питання про шляхи подолання корупції в Україні, після якого, за словами очевидців, у Софії зламався скрипт та підвис процесор. Новина сколихнула українських користувачів мережі Facebook та перетворилася на привід для численних жартів.

Про несподівану для всіх реакцію Софії повідомила на своїй сторінці народна депутатка Альона Шкрум. За її словами, підтвердити новину може депутат Олексій Мушак, який теж був присутнім на дискусії з жінкою-роботом.

У коментарях до допису народної обраниці користувачі почали жартувати про те, що підвисання у системі робота виникло через відсутність сертифікації від Служби безпеки України, а програмне забезпечення слід було віддати для локалізації українським IT-компаніям.

Журналіст і генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко повідомив, що питання належало його колегам із ТСН, а неспроможність Софії дати пораду щодо подолання корупції стала світовою новиною.

Телевізійний редактор і продюсер Сергій Мамаєв пожартував, що робот відреагувала на питання так само, як і українські політики. Мамаєв звернувся до своєї колеги Ольги Кошеленко, заявивши, що не хоче чути від неї питань, бо це небезпечно.

Сама Ольга Кошеленко, журналістка, яка поставила Софії нищівне питання, відповіла Сергію, що «те, з чим ми не хочемо мати справу, стає нашою фатальною долею».

Продюсер Сергій Малярчук пожартував, що Софію перейменовують на Лоліту.

Анжеліка Рудницька, співачка, телеведуча та художниця, обурилась занадто великій кількості повідомлень про несправність робота, заявивши, що ми вміємо створювати кумирів, але не навчилися поважати своє і своїх.

Сергій Руденко, журналіст і публіцист, пожартував, що після реакції Софії українцям слід викликати на допомогу з боротьбою проти корупції Микиту Кожум’яку.

Бізнесмен Андрій Ставніцер розповів, що після почутого питання око жінки-робота трохи прикрилося та залишалося прищуреним до кінця заходів. Також Ставніцер додав, що в Українському домі у Давосі практично завжди було неймовірно багато людей, а у росіян, які знаходились безпосередньо напроти, майже нікого не було.

Журналіст Володимир Малинка розкритикував реакцію українських політиків, зазначивши, що відповіді робота частково прописані наперед, частково згенеровані. Питання української політики, очевидно, не вкладалося ні туди, ні туди.

Блогер Ігор Стокоз поцікавився можливою реакцією робота на інші, не менш неочікувані питання.

Журналістка Олеся Натха жартома припустила, що Софія не «зламалась», а, враховуючи негативну реакцію на заяву про знищення людства, вирішила розумно промовчати.

Найбільш коротко новину прокоментував політик та військовий діяч Анатолій Гриценко, заявивши, що техніка не фальшивить.

1 комментарий

Залишити коментар