Четвер, 1 жовтня

Нещодавно міністр культури Євген Нищук призначив головою Українського культурного фонду дружину президента Марину Порошенко. Повідомляється, що за кандидатуру першої леді проголосували всі члени Наглядової ради фонду. Заступаючи на посаду, Марина Порошенка зазначила, що усвідомлює відповідальність, яка на неї покладається, та заявила, що культурний фонд буде сприяти модернізації сектору культури, підтримувати культурний розвиток громад в умовах децентралізації, інтегрувати національну ідею всередині країни, стимулювати розвиток креативного молодого покоління.

Журналіст і публіцист Сергій Руденко поділився цікавими спостереженням: дружини попередніх президентів також були дотичними до різних всеукраїнських установ та організацій. Руденко пожартував, що українській культурі не вистачало саме кардіолога.

Журналіст Сергій Костеж прокоментував призначення Марини Порошенко доволі скептично, саркастично назвавши першу леді відомим культурологом і музейним діячем.

Наталія Заболотна, засновниця та голова Фонду гуманітарного розвитку України, розкритикувала нову голову культурного фонду, заявивши, що ця подія пролила світло на «демократичні» засади формування європейської держави. Заболотна додала, що «риба гниє не лише з голови».

Політичний експерт Олексій Мінаков поцікавився, хто був конкурентом Марини Порошенко у конкурсі на посаду голови та чи був він узагалі, адже інформація не розголошується. Експерт вважає, що цілком імовірно було порушено законодавство, бо призначити на посаду, відповідно до чинного законодавства, могли лише фахівця у сфері культури.

Письменник і перекладач Андрій Любка опублікував на своїй сторінці частину власної колонки, присвяченої призначенню першої леді. У своєму тексті автор з відчутним сарказмом висміює новину. «Вона – знана в країні ведуча рубрики ранкової руханки на ахметівському каналі, а водночас – остання надія української культури», – пише Любка.

Володимир Воробей, засновник та директор PPV Knowledge Networks, впевнений, що ми всі винні у тому, що не навчилися створювати національні інституції – гуртом допомагати, підтримувати та підказувати, гуртом витягувати людей з міністерств у публічний дискурс. І хоча допис був присвячений звільненню Тетяни Терен з Інституту книги, Воробей додав, що призначення Марини Порошенко відбулося у кращих традиціях «совка», коли некомпетентні, але дотичні до теми люди очолюють національні інституції.

Адвокат Клим Братківський з відчутною іронією подякував Євгену Нищуку за вдале призначення, додавши, що відтепер спокійний за культурний розвиток країни.

Редактор розділу «Культура» одного з українських видань Дарина Бадьор переконана, що надто негативні реакції не є виправданими, та виступила з ініціативою проконтролювати конкурс на пост виконавчого директора фонду, який має займатися реальною роботою та впливати на створення експертних комісій.

Катя Тейлор, кураторка галереї Invogue#art та засновниця київського простору Port creative hub поцікавилась, звідки держава виділила 200 мільйонів у бюджет новоствореного фонду. Тейлор пояснила, що сама утримує культурну інституцію та сплачує податки, тобто підтримує державу, а не навпаки. Тому їй дуже цікаво, куди йдуть її гроші, тим паче, якщо вони йдуть на культуру. Разом з тим Тейлор зізналася, що їй імпонує ідея культурного фонду, але те, що українці знову зіткнулися з фактом призначення, тим паче людини, яка не уявляє, з чим має справу, – доволі недемократично і непрофесійно.

Директорка видавництва «Основи» Дана Павличко назвала дружину президента українською Грейс Мугабе за аналогією з обранкою колишнього лідера Зімбабве. Павличко пожартувала, що Марину Порошенко слід було одразу зробити головою Академії наук та університету Шевченка.

1 комментарий

  1. Петиція http://bit.ly/2p2mLa7, що закликає політику та владу до зміни «культури» використання тварин заради розваги і відокремлення зоо-… від КУЛЬТУРИ, набрала 5000 підписів! Темпи зростають, протистояння теж, підписи накопичуються, влада мовчить, як і культуні фонди та їх керівництво. Проаналізуємо разом із Opinion чому Марина Порошенко очолила культурний фонд і де тут КУЛЬТУРА та демократичність? Ми оновили петицію і цим матеоіалом. Дякую за компетентну аналітику подій.

Залишити коментар