Неділя, 29 листопада

Цієї неділі, 28 січня, у Києві відбулася церемонія складання присяги членів організації «Національні дружини», дотичної до партії «Національний корпус». Повідомляється, що такі дружини діють в Україні вже рік, однак присягу 600 учасників прийняли вперше. Речник «Національного корпусу» Роман Чернишов наголосив, що фактично організація є частиною азовського руху та спрямована на підтримку порядку на вулицях, патрулювання, протидію алко- та наркопритонам і допомогу там, де безсильні державні органи. Разом з тим представники «Нацдружини» не мають зброї та не є поліцейським чи військовим об’єднанням, хоча і співпрацюють із поліцією. 

Самі представники «Національних дружин» називають себе тими, хто «бере на себе найбруднішу роботу на світі, чистить українські вулиці від гнилі типу наркоманів та алкашні», та закликають приєднуватися тих, хто не боїться застосувати «Силу» заради встановлення справедливості.

Політичний експерт Олексій Мінаков впевнений, що під виглядом прояву громадянського суспільства нам презентували приватну керовану організацію, спонсором якої є міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Експерт вважає, що «Національні дружини» можуть отримувати неадекватні, протизаконні та взагалі антиукраїнські накази.

Блогер Борис Немировський розповів, що співзасновником організації є Сергій Коротких, екс-громадянин Росії та «азовець».

Ігор Мазур, заступник голови УНА-УНСО, заявив, що презентація «Національних дружин» говорить про те, що боротьба за владу загострюється, а сама організація є аргументом в руках Авакова.

Письменниця Катерина Бабкіна зізналася, що боїться національних дружин, християнських опор, родинних цінностей та подібного. Авторка також додала, що все це дуже схоже на Німеччину 30-х, і незабаром можна проґавити встановлення комендантської години, мірила якості людей за кольором очей та шкіри тощо.

Письменник Юрій Барабаш звернув увагу на те, що у відео про вишкіл організації як саундтрек використано традиційну американську пісню God’s gonna cut you down. Автор зазначив, що такий вибір є доволі неоднозначним, і не зрозуміло: акцент робився на музику, слова чи просто ніхто не перекладав текст.

Письменник, перекладач і блогер Андрій Бондар жартома розповів, що нібито переплутав «Національну дружину» із дружиною, котру повинен мати кожний національний чоловік.

У схожому стилі пожартували ще декілька авторів.

Блогер Микола Воськало розповів історію, як його батько ще за радянських часів інколи бував дружинником. Тоді, за словами автора, це називалося «ДНД» – добровільна народна дружина, а в народі – «дуракам нєчєго дєлать».

Вахтанг Кіпіані, журналіст та історик, з відчутним сарказмом зазначив, що подібні ситуації, коли «політична партія одягає і виводить наводити порядок на вулиці молодих сильних хлопців» є чудовими, а незабаром до них доєднаються й інші політичні сили, зокрема «Опозиційний блок». Ось тоді українці будуть максимально захищені.

Блогер Віталій Гринчук жартома уявив безвихідну ситуацію, коли на перехресті тебе оточують Нацгвардія, «Національна дружина», поліція та Самооборона.

Блогерка Фаїна Каплан звернула увагу на гасла, якими члени «Національних дружин» окреслили свою місію: «Майбутнє належить нам!» та «Український порядок». На думку Каплан, це може бути передумовами справжньої громадянської війни або як мінімум держперевороту.

Журналіст Євген Манженко відреагував на присягу «Національних дружин» доволі скептично, поцікавившись, що передбачає боротьба з «алкопритонами» та чи зможе він хоча б випити пива вдома, якщо раптом це буде заборонено в улюблених закладах.

Журналіст і блогер Олександр Михельсон жартома спростував думку про те, що «Національні дружини» не прописані в законодавстві, додавши посилання на статті Кримінального кодексу, в яких зазначається відповідальність за створення непередбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їхній діяльності.

Політолог Петро Олещук не коментував саму діяльність «дружин», але звернув увагу на те, що українським журналістам інколи достатньо побачити камуфляж і слово «національний» у назві, аби зробити чергову новину.

Олег «Мох» Гнатів, продюсер Familia Perkalaba та блогер, написав, що з самого дитинства негативно ставиться до дружинників та інших помічників правоохоронних органів, зокрема комсомольських загонів.

Журналіст Володимир Полуєв переконаний, що відео про «Національні дружини» створювалося лише для одного, конкретного глядача.

Журналіст і телеведучий Роман Скрипін утримався від коментування, лише поцікавившись, чого всі злякались.

Відповів на допис Скрипіна художник Олександр Ройтбурд, опублікувавши статистику правопорушень, які були скоєні радянськими дружинниками.

Експерт із медичної криміналістики Володимир Саркісян розповів, що з «Національною дружиною» одразу виникають асоціації, датовані 2014 роком, серед яких «Одеська дружина» та «Народна дружина».

Олександр Снідалов, активіст української громади в Нідерландах, заявив, що в його особистому рейтингу Аваков разом із «Національними дружинами» практично наздогнав за рівнем політичної загрози «Опозиційний блок».

Поетеса та перекладачка Людмила Херсонська поцікавилася, чому всі ці «народні тітушко-дружини» не йдуть на лінію фронту, аби захищати країну від агресора, та навіщо перед виборами потрібно демонструвати українцям цих постатей, які у формі марширують мирними вулицями.

Залишити коментар