Неділя, 27 вересня

Сьогодні, 31 січня, у віці 67 років помер перший космонавт України Леонід Каденюк. Повідомляється, що Герой України помер у районі Царське село в Києві під час ранкової пробіжки, не дочекавшись приїзду швидкої медичної допомоги. Нагадаємо, з 19 листопада до 5 грудня 1997 року Леонід Каденюк здійснив космічний політ на американському шатлі «Колумбія». 

Петро Порошенко зазначив, що Леонід Каденюк став у славетний ряд українців, що прокладали людству дорогу до зірок: Кибальчич, Кондратюк, Корольов та інші. Президент наголосив, що українські космічні дослідження продовжуються, а ракетобудування стає на захист країни.

Слова співчуття рідним та близьким Каденюка висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Політик переконаний: перший космонавт був справжньою легендою.

Долучилася до вшанування пам’яті померлого і міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Дмитро Тузов, журналіст і політичний оглядач, розповів, що багато спілкувався з Леонідом Каденюком, оскільки сам все життя цікавився авіацією та космонавтикою. Тузов пригадав одну з численних зустрічей із першим космонавтом України: це було у довоєнне літо 2013 року, в дитячому центрі «Артек». Тоді діти буквально не відпускали Каденюка, тримаючи його за руки, а той посміхався та обіцяв, що ми обов’язково полетимо на Марс.

Журналістка Олена Ремовська поділилася історією, як у 2010 році готувала матеріал про День космонавтики. Тоді, за словами авторки, не було зрозуміло: про що писати, кого питати, тому вона вирішила зателефонувати Каденюку. Через переживання журналістка не змогла пригадати всю розмову, однак у випуску все ж пролунали слова Леоніда Костянтиновича: літати в космос потрібно для того, аби покращити життя на Землі.

Мар’яна Романяк, журналістка, теж пригадала свій досвід спілкування з людиною-легендою. За словами Романяк, її розмова з Каденюком була однією з останніх і була дуже теплою: про небо і про Бога.

Політична експертка Світлана Кушнір переконана, що сумною є не лише новина про смерть видатного космонавта, але й той факт, що люди практично не вміють надавати першу домедичну допомогу. Востаннє Кушнір бачила живого Леоніда Каденюка в метро, де ніхто не звертав на нього уваги, не брав автографів і не тиснув руку, хоча цією людиною нація, на думку авторки, зобов’язана пишатися.

Користувач Слава Дерибасівський, водій київської швидкої допомоги, зізнався, що саме його бригада не встигла врятувати першого космонавта України.

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців, висловив глибоке співчуття рідним і близьким від імені чернівецької громади. Мер впевнений: Каденюк вписав славну сторінку в історію української держави, був людиною великої відваги, честі та порядності, яка любила свій рідний край.

Волонтерка Анна Гвоздяр розповіла, що познайомилася з постаттю Каденюка ще у школі, коли була змушена вчити його біографію англійською. Тоді історія життя космонавта дуже вразила Гвоздяр, а близько двох місяців тому вони розминулися в ефірі одного з радіо: для особистого знайомства не вистачило буквально хвилини.

Юрій Гаврилечко, економічний оглядач, переконаний, що смерть Каденюка стала наслідком медичної реформи, бо швидка не встигла на виклик.

Журналістка Оксана Богданова навела цитату з розмови з Леонідом Каденюком, у якій він запевнив, що не може забути невагомість та те, як виглядає Земля з космосу, бо таке запам’ятовується на все життя.

Прем’єр-міністр України часів президентства Віктора Януковича та співзасновник Партії регіонів Микола Азаров, якого розшукує СБУ, також доєднався до згадок про Леоніда Каденюка. За словами Азарова, космонавт дуже переймався розвалом космічної галузі та щиро радів будь-яким успіхам. Подільник Януковича не упустив можливості похизуватися особистим знайомством з Леонідом Костянтиновичем та нагадати, як назначив його радником прем’єр-міністра з питань космонавтики та авіації.

1 комментарий

  1. Очень жаль… Не должны люди умирать в 67 лет. Конечно, не время сейчас, уже в который раз (в сотый, наверное), напоминать о важности проведения систематического кардиоскрининга на предприятиях, самостоятельного мониторинга сердечного ритма во время тренировок, в онлайн режиме. Очень жаль, что у Леонида Константиновича не было нашей программы и датчика. Будь они у него, тогда бы у него на смартфоне сработала тревога (оранжевая и красная зона светофора), за несколько минут до появления фатальных осложниений… Не берусь судить «скорую», ведь, когда случилась сердечно-сосудистая, катастрофа, шансы спасти человека прогрессивно уменьшаются со временем. … Светлая Память великому Человеку!

Залишити коментар