Вівторок, 29 вересня

Цього вівторка відбулося випробовування нової української крилатої ракети «Нептун», яка здатна уражати як наземні, так і морські цілі. Повідомляється, що запуск «Нептуна» пов’язаний зі створенням нових зразків озброєння та є цілком національним проектом. Ракета забезпечує дальність стрільби по морським цілям на відстані 280 км, а по береговій стаціонарній цілі – ще далі. За створення «Нептуна» відповідає Державне київське конструкторське бюро «Луч». Передбачається, що ці ракети залучать до контролю над акваторією Чорного моря. 

Президент України зазначив, що вдале випробування крилатої ракети наземного базування є дійсно хорошою новиною, додавши, що державний концерн «Укроборонпром» продовжує працювати на зміцнення обороноздатності Збройних сил України.

Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки і оборони, назвав «Нептун» ще одним суттєвим аргументом для стримування агресора. На його думку, для України ця подія є дуже важливою, оскільки після тотального роззброєння української армії, відповідно до Будапештського меморандуму, на озброєнні ЗСУ не залишилося жодної крилатої ракети.

Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, впевнений, що «Нептун» є надзвичайно вчасним проектом, оскільки для України створення потужної зброї має виключне значення для забезпечення національної безпеки, а за умов обмежених ресурсних можливостей слід обирати саме проекти за критерієм «ефективність-вартість». На думку експерта, нова крилата ракета належить саме до таких оптимальних рішень. Згурець також розповів, що надалі ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційні версії.

Блогер Борис Немировський зрадів новинці в оборонному арсеналі ЗСУ, зазначивши, що успішне випробування «Нептуна» відбулося тоді, поки десь марширували «Нацбабусі» (мається на увазі «Національні дружини»).

Блогер Антон Ходза прокоментував подію доволі стримано, вочевидь, адресувавши свій допис країні-агресору.

Голова правління Українського мілітарного центру Тарас Чмут назвав «Нептун» основою, на якій базується все майбутнє переоснащення.

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, порадів за успіхи «Укроборонпрому» та частково продублював допис Тараса Чмута.

Співзасновник волонтерського об’єднання «Народний тил» Роман Сініцин розповів, що крилата ракета «Нептун» була придумана давно, однак запустили її тільки зараз. Більш детальні подробиці відсутні через те, що вони засекречені. Однак такі ракети наземного та корабельного базування, на думку блогера, є серйозним аргументом, котрий явно краще танків та кулеметів.

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик пояснив, що про «Нептун» майже не було інформації, були розмови, що аж у 2020 році гіпотетично можуть розпочати поставки в ЗСУ, однак зненацька все ж відбулося випробовування. Кулик переконаний, що це дуже добре, оскільки про ефективність нашого «москітного флоту» можна говорити доволі умовно, тому кількасот ракет могли б колосально зміцнити обороноздатність півдня України.

Роман Недзельський, журналіст і шеф-редактор телеканалу ZIK, назвав новину перемогою, оскільки ми досі не мали протикорабельних ракет, а це вітчизняна розробка, яка за рік-два може суттєво посилити флот і війська берегової оборони.

Голова Чаплинської РДА Олександр Бурейко впевнений, що, маючи такий потенціал з розвитку ракетобудування, гріх не скористатися можливістю застосувати його для оборони. Така зброя, на думку автора допису, дозволить зупинити будь-якого ворога.

1 комментарий

  1. А де крилата ракета? Покажіть хоть фото.Те що нам показують то клон протикорабельної ракети зробленої ще в СССР в 1984 році.Зараз на оздроєнні в Росії таких 112 штук….Де крилата ракета???? От і я не бачу жодної крилатої ракети в Україні.

Залишити коментар