Понеділок, 28 вересня

Головний редактор інтернет-видання «Страна.ua» виїхав до Відня, попросивши політичного притулку у влади Австрії. Сам Ігор Гужва наголошує, що проти нього було відкрито 5 кримінальних проваджень, що передбачають до 7 років позбавлення волі. Усі провадження, на думку головреда, мають політичний характер. Нагадаємо, Гужва був затриманий у Києві 22 червня, а у редакції «Страна.ua» пройшли обшуки, було вилучено електронний носій, на якому нібито знайшли файли, що містять державну таємницю. Також головного редактора підозрюють у вимаганні хабаря за нерозголошення інформації.

Ігор Гужва на своїй сторінці підтвердив факт звернення до австрійської влади щодо надання політичного притулку. Разом з тим редактор додав, що його інтернет-видання працюватиме, як і раніше.

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що інтернет-видання «Страна.ua» є не просто пропагандистським проектом, який займається виключно критикою чинної української влади, а «реваншистським внутрішнім підривником в інформаційній сфері України». Самого Гужву експерт назвав інформаційним ворогом України, якому генеральна прокуратура дозволила втекти до Австрії.

Михайло Басараб, політолог і адвокат, написав, що у Відні формується «малоросійський уряд в екзилі». І якщо раніше уряди у вигнанні формувалися українськими патріотами, тепер це роблять «промосковські фріки і зрадники».

Журналіст Богдан Буткевич розповів, що Гужва нещодавно вже літав до Відня на півдоби, однак залишається невідомим, як і чому його випустили тоді. Буткевич припустив, що головред «Страна.ua» буде заявляти про переслідування свободи слова.

Політолог Олексій Голобуцький відреагував доволі іронічно, запитавши, чому Гужва не попросив притулку в Росії, адже в Австрії одностатеві шлюби, примирення ветеранів та купа інших «неподобств».

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва жартома представила перелік змін, на які мають очікувати австрійці після «оселення» Гужви. Серед них черги за безкоштовною газетою «Вести», поява австрійської «Страны» та інші.

Блогер Сергій Іванов назвав дії Гужви доволі логічними, адже з Відня боротися за «руський мір» в Україні набагато приємніше, аніж з Росії.

Письменник Андрій Кокотюха згадав старий анекдот про «Муму» та Пушкіна, провівши аналогію з Ігорем Гужвою та Європою.

Військовослужбовець і громадський активіст Роман Кулик переконаний, що діяльність Ігоря Гужви з території ЄС може бути ще більш шкідливою, адже головред може без зупинки розповідати про репресії, наступ на свободу слова та впливати на регіональні медіа.

Дмитро Лінько, народний депутат, назвав втечу Ігоря Гужви повним провалом роботи генеральної прокуратури, СБУ та українських судів, а самого втікача – яскравим прикладом ворожого агента, який збирав тут інформацію та проводив свою антиукраїнську пропаганду через проросійські ЗМІ.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко впевнений, що втеча «цінного ворожого агента» є не непрофесійністю, а зрадою, що стала можливою внаслідок спецоперації, в якій була залучена російська агентура в наших спецслужбах. Ляшко наголосив, що вимагатиме закритої доповіді в парламенті від керівників спецслужб і прокуратури щодо цього інциденту.

Блогерка Олена Монова переконана, що раптово у нашій країні відбувається лише декілька речей: сніг на вулицях міст узимку та втеча підозрюваних за кордон.

Нардеп Ігор Мосійчук зазначив, що Ігор Гужва відомий своїми сепаратистськими поглядами та додав, що історія Бузини має шанс на неодноразове повторення.

Блогер Борис Немировський жартома припустив, що головред «Страны» житиме на віллі у Фірташа.

Блогер Мирослав Олешко написав саркастичний лист-звернення до свого «друга» Ігоря Гужви, в якому «підтримав» його, зазначивши, що ніхто не може давати Ігореві хабарі менші, ніж ті, що отримувалися до Майдану. Також Олешко «запропонував» очолити «Страну» та попросив Гужву виплатити 17 млн грн податків.

Політичний консультант Микола Спірідонов назвав новину ще одним ударом по репутації української влади, зазначивши, що одна з країн ЄС офіційно визнає, що в Україні відбуваються переслідування за політичними мотивами.

Віктор Уколов, нардеп 6-го скликання та політолог, нагадав, що перш ніж надавати притулок, владі Австрії слід буде розбиратися, чи є політичним переслідуванням ця справа.

Блогер Андрій Плахонін на прикладі новини про втечу Гужви порівняв формат заголовків «Страны» та інших видань.

Блогер Антон Ходза уявив, як у Відні зберуться одні з ключових проросійських діячів України.

Залишити коментар