П'ятниця, 27 листопада

Нещодавно, 1 лютого, Служба безпеки України повідомила про викриття механізму фінансування терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», яке відбувалося через конвертацію криптовалют. Повідомляється, що до складу злочинної групи входили громадяни Росії та України, які організували в Києві та Черкасах спеціальні «ферми» для виробництва криптовалюти. Після конвертації у реальні гроші кошти перераховувалися бойовикам на окуповані території для фінансування незаконних збройних формувань. Крім того, частина грошей була спрямована на підтримку інтернет-ресурсів, на яких розповсюджується антиукраїнська пропаганда.

На сторінці СБУ зазначається, що частина криптовалюти перераховувалася безпосередньо з території країни-агресора на гаманці українських спільників. Обладнання та «ферми» також переправлялися з Росії. Нині триває досудове слідство.

Політолог Петро Олещук здивований версії, котру озвучив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Адже, за його словами, терористи добували в Україні криптовалюту, аби потім купувати зброю для незаконних ворожих формувань. Виходячи з цього, політолог запитує: невже зброю купували у росіян за біткоїни?

Блогер Антон Ходза здивувався тому, що видобуток криптовалюти відбувався в українських містах, адже для бойовиків логічніше було б майнити на самих окупованих територіях. Ходза з властивою йому іронією додав: «СБУ пощастило, що в нас такі недалекоглядні злочинці».

Журналіст Максим Войтенко вважає, що заява Матіоса свідчить про затверджену форму «віджиму» криптовалюти та «ферм» у громадян. Для цього достатньо звинуватити у фінансуванні так званих «ЛНР» / «ДНР».

Користувач Дмитро Доу покепкував із заяви СБУ про те, що криптовалюта є найбільш ефективним засобом фінансування ОРДЛО, запропонувавши повністю заборонити «навіть нюхати ті біткоїни».

Журналіст Сергій Костеж також поставився до заяви СБУ з відчутною іронією, зазначивши, що далі очікує масових арештів власників електромобілів та айфонів.

Віталій Овчаренко, ветеран АТО, «привітав» українських силовиків (за виключенням ЗСУ) з тим, що колись важливий індикатор «агент Кремля» відтепер майже повністю знецінений та став до ряду інтернет-мемів.

Журналіст Максим Побокін підтримав думку про нелогічність майнингу на території України, оскільки електроенергія з Росії для терористичних організацій коштувала б дешевле, а «ферми» можна було б ввозити без додаткових проблем.

Журналіст Дмитро Хилюк розповів, що Анатолій Матіос закликав журналістів правильно розставити акценти у подачі новини. Однак жодних прізвищ, сум, банків названо не було, натомість продемонстрували сумнівні докази про переведення біткоїнів у готівку в ОРДЛО. Також журналіст додав, що під час брифінгу Матіос проігнорував імовірно незручні питання, залишивши зустріч.

Блогер Міха Чаплига вважає, що Анатолій Матіос разом із СБУ вирішив «приватизувати» обладнання для майнингу, звинувачуючи противників цієї «ідеї» у сепаратизмі.

Залишити коментар