Середа, 2 грудня

У селі Кам‘янка, що на Глибоччині Чернівецької області, живе родина Галіп, котра може похизуватися пальмами з екзотичними плодами на своєму подвір‘ї.

Надворі лютий, а в теплиці пана Івана завжди панує весна 13-15 градусів вище нуля. Зайшовши всередину, опиняєшся в іншому часі та місці. Як каже сам пан Іван: «Це мій диво-сад». Показує і розповідає про різні сорти бананів, про апельсини, мандарини, кілограмові лимони, ананаси та авокадо.

Теплиця поділена на два приміщення: із тропічним і субтропічним кліматом. Є тут і динне дерево (папайя), і томатне (тамарільйо) і навіть кавове.

Власник теплиці ділиться секретами про особливий догляд за незвичними для наших країв представниками флори, які трохи більше ніж за рік перетворилися із саджанців на велетів заввишки в два метри. У своїй практиці господар не використовує хімічних підживлювачів, лише натуральні добрива, душ холодною водою кілька разів на день, у зимовий період, звісно, значно менше. Щоденний догляд і любов до своєї справи почали давати свої результати.

Зі слів господаря, усі рослини пристосовані до наших погодних умов, тому кожен охочий в нашій країні також може виростити вдома власні лимони, апельсини чи навіть банани.

До свого диво-саду чоловік ішов 37 років. Ще шестирічним хлопчаком, вперше побачивши помідори в теплиці серед зими, твердо вирішив: «Коли виросту, точно буду мати оранжерею!» Будівництво теплиці почалося близько трьох років тому. У планах на майбутнє є продаж саджанців, а згодом і плодів із диво-саду.

І справді, немає нічого неможливого, якщо чогось сильно захотіти: долаючи різноманітні перешкоди на шляху, завдяки підтримці родини, своїми руками і вірою будуючи мрію.

Текст і фото: Василь Салига

Залишити коментар