Неділя, 6 грудня

Не так давно Opinion вже писав про Андрія Портнова, заступника адміністрації президента Віктора Януковича, якого запросили взяти участь в ефірі телеканалу ZIK. Такий вибір редакції каналу викликав неабияке обурення серед користувачів українського сегменту мережі Facebook. Сьогодні ж українці знову обговорюють схожу ситуацію: у студію до Дмитра Гордона на 112 каналі завітала колишня «регіоналка» Олена Бондаренко.

Сама Олена Бондаренко назвала особисте запрошення Дмитра Гордона викликом «темникам» та заборонам.

Пізніше екс-нардепка повідомила, що після ефіру повідомлення на її сторінці були буквально переповнені теплими словами, через що відповісти на всі практично неможливо. Натомість Бондаренко закликала писати їй про сильні місця у розмові, аби розуміти, на що робити ставку та що є важливим для глядачів.

Ольга Коноваленко, головна редакторка газети «Освіта», обурилася через те, що «досі не затримана сепаратистка, яка сидить в студії і ллє бруд на державу, на героїв, перекручує факти».

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що поява Олени Бондаренко в ефірі 112 каналу є результатом відсутності наслідків у ситуації з Портновим на ZIK. Мінаков розповів, що Бондаренко заявила, ніби українці є більш винними у сучасній війні, ніж росіяни, додавши, що останніх на Донбасі немає. Також «регіоналка» натякала на те, що Крим не є українським, а Майдан був переворотом.

Сергій Руденко, журналіст і публіцист, висловився більш лаконічно, лише нагадавши, що все це Бондаренко казала через 4 роки після Революції гідності.

Журналістка Галина Плачинда вважає, що «журналіст, котрий публікує чи випускає інтерв’ю з ворогом, стає із цим ворогом на один щабель». Водночас Плачинда розкритикувала стандарти журналістики, заявивши, що насправді журналістики не існує, є лише копірайтинг, «джинсовики», грантоздобувачі та обслуга.

Користувач Сергій Тарасов поставився до появи Бондаренко негативно, здивувавшись, що Дмитро Гордон не знайшов інших спікерів.

Георгій Тука, бізнесмен, волонтер та голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, спершу теж хотів поділитися з читачами думками про ефір із Бондаренко, однак побачив набагато трагічнішу новину: в автокатастрофі загинув волонтер Леонід Краснопольський.

Письменниця Роксана Харчук розповіла, що в демократичному суспільстві є лише один спосіб вплинути на таких журналістів, як Гордон і Влащенко, – ігнорувати їхні передачі.

Політолог і журналістка Олеся Яхно-Белковська зазначила, що сам факт інтерв’ю її не здивував – куди більше експертку зацікавила гібридна поведінка: просити та знаходитись під державною охороною України і водночас обливати брудом все, що відбувається в країні.

Залишити коментар