Середа, 23 вересня

У Києві невідомі скоїли жорстоке побиття Юрія Чеканова, мешканця окупованого Севастополя, який кілька місяців тому розбив плити на алеї Героїв Небесної сотні. Інцидент стався після того, як Чеканов вийшов на свободу після чотирьох місяців арешту. Активістами, котрі вчинили фізичну розправу, виявились представники роти «Торнадо».

Руслан Абальмаз, він же Руслан Онищенко, колишній командир «Торнадо», заявив, що поки б’ються їхні (мається на увазі «торнадівців») серця, «кожен, хто підніме руку на символ Свободи, буде покараний». Онищенко додав, що його слова відповідають справам, та опублікував світлини з побитим Юрієм Чекановим, біля якого залишили картонку з надписом «Поднял руку на Украину, на святое – будем ломать».

Журналістка Ірина Ромалійська розповіла, що допис Руслана Онищенка зник з мережі Facebook разом з її перепостом. Ромалійська продублювала свій текст, у якому зазначається, що екс-командиру «Торнадо» начхати на право в нашій країні, оскільки влада дозволяє йому діяти у такий спосіб. Разом з тим журналістка додала, що їхня держава не може дати найважливіше: відчуття безпеки та верховенства права.

«Торнадівець» Борис Гуля повідомив, що публікація Онищенка була видалена через порушення правил користування мережею Facebook, через що акаунт екс-командира заблокували на невизначений термін.

Народний депутат Ігор Мосійчук написав, що «коли закон не діє, то справедливість відновлюють невідомі патріоти».

Пізніше через хвилю критики Мосійчук вирішив пояснити власні слова. Народний обранець мав на увазі, що підтримує закон права та є противником закону сили, бо, якщо правопорушники не отримуватимуть максимально жорсткого покарання в суді, можуть початися самосуди.

Адвокатка та журналістка Тетяна Монтян не коментувала ситуацію з побиттям, натомість критично висловившись щодо допису Ігоря Мосійчука, мовляв, «нічому людину життя не вчить».

Активістка та засновниця сайту «Небесна сотня» Аліна Боднар закликала робити висновки самостійно, додавши, що фотографія побитого Чеканова є наочною ілюстрацією того, що може статись, якщо підіймати руку на пам’ять героїв, а небайдужі почнуть виконувати роль правосуддя.

Користувач Кирило Скубренко доволі різко відреагував на активне обговорення у мережі новини про побиття «торнадівцями» Юрія Чеканова. На думку Скубренка, це не є тією подією, котрою слід пишатися. Автор допису додав, що у жовтні вандал, який пошкодив пам’ятник Небесній сотні, просто відволік нашу увагу від «особливого статусу».

Письменниця Євгенія Чуприна звернула увагу на те, що «торнадівці» залишили на побитому табличку з російськомовним надписом, «навіть не скористалися послугами гугл-перекладача».

Журналіст і головний редактор газети «Факти та коментарі» Олександр Швець впевнений, що такі дії не є проявом патріотизму, а скоріш свідчать про звичайне правове беззаконня. Швець зізнався, що теж ненавидить тих, хто посмів поглумитися над пам’яттю Героїв Небесної сотні, однак помста має відбуватися виключно в рамках чинного українського законодавства. Адже самосуд породжує лише беззаконня.

Олег Шинкаренко, журналіст і письменник, переконаний, що у побитті вандала українці знайшли лише два недоліки: російськомовний напис на табличці та відсутність поруч побитих суддів, які призначили Юрію Чеканову «занадто м’яке покарання». На думку останніх, за словами Шинкаренка, покарання треба було призначати не за державним законом, а за моральним, який кожний розуміє по-своєму.

Залишити коментар