Четвер, 3 грудня

У четвер, 8 лютого, офіс редакції газети, сайту та радіо «Вести» був заблокований силовиками. З обшуками до бізнес-центру «Гуллівер» прийшли співробітники Національної поліції та Головної військової прокуратури. Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила журналістам, що її структура не причетна до події, а голова прес-служби генпрокурора Лариса Сарган пообіцяла оприлюднити інформацію, як тільки щось буде відомо. Сарган додала, що обшуки можуть бути пов’язані зі справою екс-міністра Олександра Клименка. Нагадаємо, нещодавно Ігор Гужва, власник холдингу «Мультимедіа Інвест Груп», до якого входять «Вести», виїхав до Відня, попросивши у влади Австрії політичного притулку.

На сторінці Агентства з розшуку та менеджменту активів повідомляється, що приміщення комплексу «Гуллівер» передані в управління компанії-управителю завдяки спільним діям Головної військової прокуратури та Національної поліції.

Пізніше в АРМА додали, що силовики виконували ухвалу Печерського районного суду Києва, а заяви про те, що власник майна не був обізнаний про існування рішення суду, є недостовірними.

Гліб Канєвський, голова громадської ради при АРМА, нагадав, що арештовані офіси в «Гуллівері» пов’язують з утікачем Клименком. Тепер офіси будуть передані в оренду, а прибуток буде надходити на рахунок державного банку під відсотки. Далі, за словами Канєвського, все залежить від військових прокурорів: якщо вони зможуть довести порушення закону структурами Клименка, офіси будуть остаточно конфісковані на користь держави разом із відсотками в банку, у протилежному випадку держава поверне і приміщення, і відсотки.

Головна редакторка «Вести Мас-Медіа» Оксана Омельченко розповіла на своїй сторінці, що з боку слідчих військової прокуратури було зафіксовано погрози, а журналістів не пускали на роботу. Омельченко додала, що силовики виносили речі журналістів і виламували двері.

Пізніше редакторка написала, що готується провокація та звинувачення журналістів у правопорушеннях, оскільки в офісі, нібито за словами силовиків, «було знайдено щось цікаве».

Віктор Уколов, нардеп 6-го скликання та політолог, не коментував ситуацію, лише зазначивши, що радіо «Вести» є не журналістикою, а пропагандою.

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко переконаний, що застосування грубої сили є аргументом слабких і неправих. За його словами, відбулося очевидне перешкоджання роботі медіа та журналістів, що може розцінюватись як прояв дикунства людей при владі та в погонах.

Політичний консультант Микола Спірідонов розповів, що силовики нібито не продемонстрували жодних документів.

Пізніше фахівець додав ще один допис на цю тему, назвавши події «нечуваною свободою слова», котра наступає по всіх фронтах.

Ту ж саму думку висловив і Кирило Молчанов, політичний експерт.

Журналіст і громадський діяч Дмитро Лиховій розповів, що «рашистські» «Вести» знову почали поширюватись, щоправда, відтепер не безкоштовно, а за одну гривню.

Письменник Андрій Кокотюха підтримав дії силовиків, запитавши, чого ті не вломилися до редакції «Вестей» раніше, хоча б 1 березня 2014 року.

Любов Величко, журналістка, утрималась від коментування ситуації, додавши натомість результати власного контент-аналізу газети «Сегодня» на предмет політичної заангажованості за 2010-2011 роки. Тоді, за словами дослідниці, редакція всіляко підтримувала Януковича та Партію регіонів, а опозицію «мочили повним ходом».

Колишня «регіоналка» Олена Бондаренко якимось чином вирішила поєднати обшуки в редакції «Вестей» з нібито викликом однієї із львівських знайомих до СБУ на профілактичну бесіду щодо опублікованих у соціальній мережі дописів, які критикують чинну владу.

Залишити коментар