Середа, 23 вересня

Кабінет міністрів подав на розгляд законопроект, в якому пропонується змінити військове вітання з «Бажаємо здоров’я» на «Слава Україні! – Героям слава!». В урядовому документі зазначається, що на привітання начальника або старшого за військовим званням та у відповідь на прощання зі словами «Слава Україні» військовослужбовці, що перебувають у строю або поза ним, мають відповідати «Героям слава». Разом з тим під час звернення до міністра оборони та його заступників, які є цивільними особами, військовим пропонується називати їхню посаду, додаючи перед цим «товарищу».

Євген Магда, директор Інституту світової політики, розповів, що в мерії Вінниці подібне вітання практикується вже понад десять років.

Письменниця Роксана Харчук вказала на дисонанс, який виникатиме при вітанні військових за новим форматом, у той час, як українці й надалі святкуватимуть 8 березня та готуватимуть шашлик на 1 травня.

Микола Спірідонов, політичний консультант, поставився до новини скептично, запитавши, чи є це усією реформою армії.

Експерт-політолог Олександр Палій підтримав ідею кабміну, зазначивши, що слава України починається з індивідуального вчинку і вибору, званого героїзмом.

Журналіст Владислав Мороз нагадав слова Степана Бандери, згідно з якими, має прийти час, коли на привітання «Слава Україні» мільйони відповідатимуть «Героям слава».

Користувачка Оксана Кузан підтвердила слова Владислава Мороза, написавши, що пророцтва збуваються.

Голова громадської організації «Сокіл» Єгор Кравчук обурився законопроектом, пояснивши, що є більш важливі проблеми, котрі потрібно вирішувати, серед яких нові зразки зброї та дозвіл відкривати вогонь по бойовиках.

Громадський діяч та політик Остап Єднак позитивно оцінив ініціативу, однак зазначив, що вона відірвана від реальності, оскільки велика кількість надважливих системних реформ в оборонному секторі саботовано.

Громадський активіст і «свободівець» Олександр Вінницький розповів, що ще у жовтні 2014 року народні депутати від «Свободи» реєстрували аналогічний законопроект, який так і не отримав підтримки. За словами Вінницького, безліч «свободівських» ініціатив, які були запропоновані ще в середині 2000-х років, починають втілюватися лише зараз. До того ж у 2014 році пропонувалося змінити ще один елемент «радянщини» в армії, змінивши звернення «товариш» на український варіант «пане».

Думку про зміну «товаришів» на «панів» підтримав і письменник Андрій Кокотюха.

Журналіст і ведучий Андрій Булґаров не впевнений щодо доцільності запровадження «пане» у зверненні принаймні до нижчих чинів, однак «товаришів», на думку автора, слід позбуватися.

Юрій Винничук, письменник і редактор, розповів, що, проглядаючи романи про козаків ХІХ сторіччя, знайшов там гасло «Слава Україні!», ще й російською мовою. Винничук пожартував, що «Бандера накапостив, ще й не народившись».

Залишити коментар