Середа, 30 вересня

Колишня федеральна прокурорка Сполучених Штатів та адвокатка Марта Борщ зняла свою кандидатуру на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив журналістам, що таке рішення правозахисниця прийняла через те, що стала адвокатом нардепа Олександра Онищенка. «Радикал» наполягає, що Онищенко «заплатив пані Марті кілька мільйонів доларів», аби та представляла його інтереси в суді.

Юрій Бутусов, журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» теж повідомив, що Марта Борщ стала адвокатом біглого нардепа Онищенка, який проходить по справі щодо корупції в «Укргазвидобуванні». Бутусов назвав вчинок пані Марти абсолютно цинічним.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва написала, що Марта Борщ, цілком можливо, зможе обернути корупційні заяви на політичні репресії. Подібна ситуація, за словами журналістки, вже виникала навесні 2015 року з олігархом Дмитром Фірташем.

Політик і журналіст Володимир Ар’єв заявив, що відтепер навряд чи голосуватиме за іноземців у аудитори НАБУ та на інші посади. На думку автора допису, іноземцям не завжди притаманне почуття гидливості, коли йдеться про крадені з України гроші.

Сергій Бондарчук, співробітник Служби безпеки України, зазначив, що раніше ми вже читали про відомого іспанського суддю Гарсона Бальтасара, який так само став частиною команди захисту пана Онищенко. Бондарчук переконаний, що насправді підбирається не команда захисту пана Онищенка, а команда обвинувачення президента.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, розповів, що новина про переорієнтацію поглядів Марти Борщ для окремих людей була відома ще кілька тиждень тому.

Олександр Данилюк, координатор руху «Спільна справа», запитав, чи корупціонери майбутнього називатимуть себе антикорупціонерами.

Народний депутат Єгор Соболєв розповів, що нещодавно отримав листа від Марти Борщ, в якому зазначається, що її зобов’язання по роботі не дозволяють їй взяти на себе таку відповідальність. Соболєв нагадав, що минулого року він з командою пропонував Борщ для призначення аудитором НАБУ від Верховної Ради.

Блогер Мирослав Олешко розкритикував Єгора Соболєва, додавши, що саме НАБУ займалося справою Онищенка та саме аудитором цієї структури нардеп хотів назначити людину, котра дуже тісно спілкувалася з олігархом і корупціонером.

Політолог і публіцист Станіслав Федорчук пожартував, що «це неправильний борщ», бо сметани занадто багато.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько теж вирішив прокоментувати ситуацію в жартівливому тоні, запитавши, чи відтепер гроші корупціонера Онищенка вважатимуться антикорупційними.

Віктор Чумак, заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції, назвав новину доволі цікавою, зважаючи на «любов» пані Марти до українських корупціонерів та враховуючи, що, відповідно до американських законів, під юрисдикцію США підпадають всі справи про корупцію, тероризм та відмивання коштів, де фігурує американська валюта, банки тощо.

Віктор Шлинчак, голова правління Інституту світової політики, написав, що ще раз переконався, що ручитися можна лише за себе. Автор уявив, як почуває себе Сергій Лещенко, який пропонував Марту Борщ в аудитори.

Адвокатка Тетяна Ющенко пожартувала, що адвокат у кримінальному провадженні є найкращим аудитором органу досудового розслідування.

1 комментарий

Залишити коментар