Понеділок, 28 вересня

У селі Ведмеже Вушко, що на Вінниччині, відбулось урочисте відкриття шкільної вбиральні. На святковій презентації туалетів зібралися голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, голова районної ради Сергій Сітарський, сільський голова Павліна Роздайбіда, а також начальник відділу освіти райдержадміністрації, районний депутат, педагогічний колектив і, звісно, директор «оновленої» школи. Повідомляється, що на ремонт внутрішньої вбиральні було витрачено близько 300 тис. грн. Для відповідної атмосфери свята приміщення прикрасили різнокольоровими кульками та навіть перерізали блакитно-жовту стрічку.

На сторінці громадського руху «Чесно» підтвердили цю інформацію та поділилися скріншотами з сайту Вінницької районної державної адміністрації. Щоправда, зараз новину звідти вже прибрали.

У коментарях під дописом користувачі жартують, що відкриття не буде зарахованим, оскільки жоден священник не окропив це дійство, допитуються, чи влаштовували фуршет у нових кабінках, та обурюються відсутності хліба з сіллю.

Ірина Федорів, журналістка та координаторка громадського руху «Чесно», лише поцікавилася, звідки беруться «такі», та здивувалася, що ніхто «їх» не зупинив.

Олександр Козловський, директор школи східних мов пожартував, що потрібно зробити щось подібне після завершення ремонту у своєму закладі.

Письменник Андрій Кокотюха поцікавився, чи було передбачено тест-драйв оновленої вбиральні, припустивши, що таке право надали одному з депутатів.

Активіст «Автономного Опору» Артем Артеменко зіставив відкриття туалету на Вінниччині із запуском ракети Ілоном Маском. На думку Артеменка, на «святі вбиральні» не вистачало дівчат у вишиванках, які б зустрічали з короваєм поважних гостей.

Журналістка Христина Коціра також звернулася до порівняння з досягненням Ілона Маска, зазначивши, що той навіть ракету запускав менш урочисто.

Журналістка Галина Плачинда розповіла, що урочисте відкриття туалетів усім районним «начальством» є не таким страшним явищем, як те, що в Україні є сотні, а то й тисячі шкіл, де маленькі українці змушені бігати до вуличної вбиральні. Плачинда розповіла, що бачила на власні очі такі школи та туалети, коли їздила глухими селами Чернігівщини. Журналістка впевнена: поки в Україні ще існують дерев’яні шкільні нужники, шансів наздогнати Tesla, що в ці хвилини мчить до Марсу, в нас немає зовсім.

Блогер Володимир Попов процитував повідомлення про урочисте відкриття та додав популярне останнім часом прислів’я: «Яка країна, такі й теракти».

Користувач Василь Савчур назвав «свято вбиральні» пам’яткою для майбутніх чиновників: при відкритті туалетів обов’язково потрібні стрічки та кульки.

Залишити коментар