Субота, 26 вересня

Цієї суботи, 10 лютого, у Києві військовослужбовець вбив Руслана Юрченка, відомого шеф-кухаря одного з одеських ресторанів. Повідомляється, що між чоловіками на автобусній зупинці сталася суперечка щодо дотримання черги на посадку, після чого військовий пішов до магазину, придбав кухонний ніж та вдарив ним загиблого. У військовій прокуратурі повідомляють, що вбивство вчинив молодший лейтенант 1990 року народження, який зовсім нещодавно повернувся з АТО. Підозрюваний був затриманий патрульними того ж дня. У загиблого шеф-кухаря залишились дружина та двоє дітей.

На сторінці патрульної поліції України повідомляється, що після отримання орієнтування правоохоронці зупинили громадянина, схожого за прикметами на вбивцю. Під час спілкування з інспекторами та проведення поверхневої перевірки, чоловік розповів, що має при собі ножа, та зізнався, що це він скоїв напад на чоловіка біля станції метро «Чернігівська».

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос обурився тим, що народні обранці ігнорують проблеми військових, які страждають посттравматичним синдромом внаслідок бойових дій. Матіос також навів доповідь військового прокурора Київського гарнізону, згідно з якою молодший лейтенант Б. (1990 року народження, контрактник військової частини Білої Церкви) ударом ножем у область серця вбив громадянина Ю. Затриманому офіцеру, який нещодавно повернувся з АТО, оголошено підозру про умисне вбивство.

На сторінці 72-ї бригади підтвердили, що другим учасником конфлікту був їхній військовослужбовець. Командування та весь особовий склад бригади висловили щире співчуття родині та близьким загиблого. У військовій частині з даного факту призначено службове розслідування.

Ресторатор Алекс Купер, в якого працював загиблий, розповів, що пропрацював з Русланом більше трьох років разом. За його словами, солдат 72-ї бригади вбив шеф-кухаря на очах у дружини через прохання дотримуватися черги на зупинці громадського транспорту. Купер пообіцяв, що він разом із друзями загиблого піклуватиметься про його родину.

Друг загиблого Євген Келдеш переконаний, що трагедію не слід розглядати як результат соціально-побутового конфлікту, адже зловмисником виявився військовий. Автор допису повідомив, що за неофіційною версією підозрюваний у вбивстві знаходився у «самоволці», а на момент скоєння злочину перебував під впливом наркотичних засобів. Келдеш додав, що у цій ситуації потрібні як мінімум вибачення та слова співчуття від начальника генштабу.

Сергій Дідковський, PR-стратег і блогер, впевнений, що держава повинна виплатити компенсацію родині Руслана та провести публічне розслідування вбивства. На його думку, всі повинні розуміти, чому вбивця вчинив саме так. Також Сергій наголосив, що не потрібно судити про всіх учасників АТО по одному з цілком зрозумілих причин.

Адвокат Владислав Добош заявив, що інцидент є прикладом недолугого ставлення влади до цивільного обігу зброї з метою самозахисту.

Андрій Козінчук, військовий і кризовий психолог, наголосив, що думки про те, що військові є часто агресивними та часто стають фігурантами вбивств, а реабілітацією ніхто не займається, – цілковита маячня. Козінчук розповів, що існує безліч крутих ініціатив, які роблять шикарні речі для адаптації та працюють дійсно ефективно. Єдина проблема – масштаби не можуть задовольнити потреби, фінансування якщо і є, то виключно за рахунок іноземців. Психолог додав, що проблема полягає не у ветеранах, а в самому суспільстві.

Волонтерка Дар’я Цепкова запевнила, що не потрібно узагальнювати та робити висновки у форматі «всі ветерани вбивці» або «треба було збудувати черговий реабілітаційний центр».

Залишити коментар