Середа, 23 вересня

Зазвичай 14 лютого відзначають День святого Валентина – свято закоханих, котре водночас є святом працівників ювелірних і квіткових магазинів. Однак це лише сталий шаблон, на противагу якому користувачі соціальних мереж влаштували своє, дещо не схоже на традиційне, святкування. Opinion зібрав реакції українців і дізнався, чим насправді може вважатися 14 лютого.

Мовознавець, редактор і видавець Анатолій Івченко нагадав, що 14 лютого – це не тільки свято закоханих, але й Міжнародний день дарування книжок. З цієї нагоди його видавництво вирішило зробити подарунок для дітей, передавши книжки до Національної бібліотеки України.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, опублікував жартівливе фото, на якому працівники одного з українських закладів запрошують отримати знижку для чоловіка, котрий запросить до них свою дівчину. Для тих, хто прийде разом із дружиною, знижка буде ще більшою. Безкоштовно відсвяткувати день закоханих можна буде тим, хто ризикне прийти одразу і з дівчиною, і з дружиною.

Пізніше Береза опублікував ще один допис, присвячений Дню святого Валентина, в якому замість класичної «валентинки» пропонується жартівливе зображення Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса.

Схожою «валентинкою» з Олегом Ляшком у головній ролі поділився журналіст Олег Скрипник.

Львів’янин Роман Драгомир розповів, що «з нагоди» свята кохання у Львові від любові до України загорівся російський Сбербанк.

Олександр Завара, письменник і критик, зазначив, що 14 лютого є універсальним святом, адже в один день відзначають і день закоханих, і день виноробів, а ще день контрацепції, голих чоловіків та дарування книжок.

Журналіст Руслан Горовий розповів цікаву історію про вахтера у конотопському гуртожитку на ім’я Валентин, який був дуже лояльним до студентів, завжди пропускаючи відвідувачів, на відміну від інших своїх колег. Тому у випадку, коли вахтером працював той самий добродушний чоловік, його чергування серед студентів так і називались: дні святого Валентина.

Поет Ігор Астапенко приєднався до класичного тлумачення 14 лютого і привітав закоханих зі святом, опублікувавши власний вірш.

Журналіст Сергій Костеж переконаний, що ніхто серед українців не розуміє справжнього значення Дня святого Валентина та не цікавиться, звідки він узагалі взявся. Так само, на думку журналіста, відбувається і святкування Дня святого Патрика, Хелловіну та Дня подяки, який є наступним на черзі. Костеж закликав копіювати хоча б нерелігійні свята, адже культурне коріння ніхто не збирається розуміти.

Журналіст також поділився ілюстрацією акції від Київпастранс, згідно з якою на свято закоханих можна отримати безкоштовний проїзд за поцілунок.

Оксана Левкова, політолог і громадська діячка, написала, що День закоханих нагадує якийсь «дитячий утрєннік», який треба святкувати, не зважаючи ні на що. На думку авторки допису, це чимось нагадує 8 березня.

Ксенія Мацкевич, історик та експертка у сфері громадських зв’язків, нагадала, що, крім численних трактувань 14 лютого, слід пам’ятати і про те, що цього дня було представлено перший комп’ютер.

Олександр Мельник, журналіст і головний редактор видання Na chasi, пожартував, що 14 лютого – це ще й день фотографій пакетів одного з магазинів ювелірних прикрас.

Письменник і перекладач Остап Українець розповів, що для всієї західної цивілізації 14 лютого вже давно не є Днем святого Валентина. Українець також додав, що у християнській церкві є 19 святих Валентинів та 2 святі Валентини, а з цієї добірки одразу троє можуть гіпотетично бути саме тими, на честь яких названо свято. Однак день пам’яті жодного з них не припадає на 14 лютого.

Ірина Фаріон, політична та громадська діячка, нагадала, що цього дня у 1897 році помер письменник, мовознавець і перекладач Пантелеймон Куліш. Фаріон також навела цитату з відомого «Зазивного листа до української інтелігенції».

Письменник, психолог і психіатр Борис Херсонський опублікував власний переклад пісні Офелії, а також додав, що найважливішим дописом на його сторінці є інформація про шлюб із Людмилою Херсонською.

Блогер і політик Віталій Чепинога пожартував про можливе затримання Національними дружинами громадянина, який ішов по вулиці та демонстративно не проявляв жодної любові.

Залишити коментар