Субота, 26 вересня

Минулого четверга, 8 лютого, в український прокат вийшов документальний фільм «МІФ». У новій роботі режисерського дуету Леоніда Кантера та Івана Яснія розповідається про життя Василя Сліпака, соліста Паризької опери та воїна-добровольця, який загинув у червні 2016 року від кулі снайпера. Робота над стрічкою тривала впродовж 17 місяців. Прокат фільму вже завершується, тож Opinion зібрав реакції тих, хто встиг переглянути картину, аби зрозуміти, яка вона – історія про Міфа. 

Режисер Михайло Іллєнко подякував режисерській команді та розповів, що продовжував дивитися «МІФ» навіть після перегляду, дорогою додому та прокинувшись зранку, адже життя Василя Сліпака продовжується.

Роман Ясинівський, актор, котрий зіграв Гіда у стрічці «Кіборги», назвав «МІФ» не просто фільмом, а історією Героя та сучасної України, яку ми не маємо права забути. Це кіно, на думку актора, має подивитися кожен.

Олексій Бик, бард і поет, запевнив читачів, що «МІФ» – це не просто документалка, а насамперед бій, який триває не лише ті кількадесят хвилин стрічки, а почався дуже давно, давніше за всіх нас. Олексій порекомендував встигнути на останні дні прокату, додавши, що після сеансу не хочеться ані кудись іти, ані про щось говорити.

Леся Бондарук, співробітниця Українського інституту національної пам’яті, назвала фільм надзвичайно потужним та таким, який має побачити кожен українець. Розповіла Бондарчук і про те, що у Луцьку кіно можна побачити лише в одному кінотеатрі, у холі якого навіть немає реклами, як, власне, і на вулицях.

Народний депутат Андрій Іллєнко також порадив своїм читачам переглянути стрічку «МІФ», оскільки цей документальний фільм нічим не поступається художньому.

Письменники брати Капранови наголосили, що після перегляду картини виникає відчуття, ніби Василя Сліпака ми втратили не кілька років тому, а 12. Приводом для цього став епізод, в якому молодий Василь їде за кордон, бо «інших варіантів немає», з його голосом в Україні немає жодних перспектив. Капранови закликають запитати себе: якби Василь не загинув, то чи зібралось би на його концерт стільки людей, як на фільм про його смерть?

Вахтанг Кіпіані, історик і публіцист, зізнався, що навіть попри купу прочитаного про Василя Сліпака, фільм все одно відкриває цю людину по-новому. Кіпіані подякував команді стрічки за роботу та порадив все ж таки знайти час на останні сеанси, аби побачити, як виникає і згорає справжня зірка.

Політик і громадський діяч Віктор Кривенко переконаний, що «МІФ» має подивитися кожен українець. Кривенко звернувся до своїх друзів у соціальній мережі з проханням усією родиною відвідати показ.

Учасник гурту «ДахаБраха» Марко Галаневич порадив фільм до перегляду, особливо тим, хто причетний до мистецтва. Разом з тим Галаневич розповів історію про те, як переплутав кінотеатри, збираючись на прем’єру фільму.

Олег «Мох» Гнатів, продюсер Familia Perkalaba та блогер, закликав не соромитись сліз, які можуть виступити під час перегляду. Також Гнатів процитував останні слова, які вимовив Василь Сліпак: «Розплинуся в тобі і вічно житиму».

Журналістка Катерина Петренко зазначила, що рекомендує кожному побачити ту прекрасність, яка спонукає до роздумів і дій. Стрічка настільки вразила журналістку, що вона півночі під виконання арії Мефістофеля описувала прем’єрний показ у Києві.

Волонтерка Соломія Соломка зізналась, що очікує, коли тенденція сумніватися, чи правильно, що ми воюємо, нарешті перетвориться на моветон. Бо поки що, на думку авторки допису, «що не фільм, то одні сумніви і порівняння».

Політик і лідер «Свободи» Олег Тягнибок відвідав показ фільму разом із сином, опісля чого порадив своїм читачам також переглянути «МІФ».

Письменник і режисер Олег Ущенко написав, що про Василя Сліпака потрібно знімати фільми, які були б дещо більш веселі, може навіть у комедійному жанрі, оскільки саме це було головною рисою Міфа.

Олег Фоменко, співак і композитор, переконаний, що цей фільм треба показувати в прокаті не тиждень, а хоча би місяць, а також транслювати по телебаченню, аби «втомлене», «розчароване» тилове населення хоча б трішки розуміло й на власні очі бачило, що таке справжній патріотизм і справжня любов.

Журналіст Андрій Глухенький порадив переглянути «МІФ», аби побачити не бронзового недосяжного героя чи геніального загиблого артиста, а живу людину, що лишилася вірною принципам та переконанням попри можливість жити в ситій та безпечній байдужості.

Залишити коментар