П'ятниця, 25 вересня

Цього четверга, 15 лютого, в Оболонському районному суді Києва, де проходив процес у справі про державну зраду Віктора Януковича, свідчив Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України. Повідомляється, що допит свідка тривав близько п’яти годин. Упродовж цього часу Турчинов розповів про те, чому українські військові не дали відсіч російській армії в Криму, як і коли Янукович припинив виконувати обов’язки президента, чому під час Революції гідності постраждали активісти та інше.

Журналістка Марія Гончар розповіла, що допит Олександра Турчинова був довшим за всі попередні, проте нудно на ньому не було. Гончар навела кілька діалогів, які відбулися між Турчиновим, суддею та стороною захисту Януковича під час слухання.

Олексій Мустафін, журналіст, спростував тези тих, хто звинувачував Турчинова у неприйнятті військового стану заради просування на посаду президента свого «партнера» – Петра Порошенка. На погляд журналіста, у разі, якби тодішній в.о. президента запровадив військовий стан, він би сам став президентом.

Олена Яхно, журналістка та блогерка, повідомила, що у першій половині допиту Олександра Турчинова прокурори жодного разу не звернулися до судді з проханням відхилити якесь із питань або зробити зауваження адвокату Януковича. На думку Яхно, така поведінка мала два пояснення: або результат заздалегідь відомий, або представники обвинувачення не контролюють ситуацію.

Політолог Петро Олещук жартома припустив, що, якби Олександр Турчинов був начальником штабу Наполеона, то Франція і досі святкувала б день Ватерлоо як національне свято. Нагадаємо, що саме битва при Ватерлоо стала вирішальною у поразці Наполеона.

Ірина Соломко, журналістка та керівниця комунікаційного напрямку «Реанімаційного пакету реформ», розповіла про власні враження після перегляду новин із засідання суду про державну зраду Януковича та виступу Турчинова. На обох каналах, за словами журналістки, заяви Турчинова «смачно приправляли» словами адвоката Януковича, сповненими обвинувачення у брехні. При цьому один із каналів транслював абсолютно незрозуміле журналістці емоційне, довге та дивне інтерв’ю сторони захисту Януковича, а інший обрав приблизно таку ж стратегію.

Юристку Марину Ставнійчук вразив той факт, що протягом усього допиту Турчинов повторював, ніби тоді зрадниками були всі. Ставнійчук зізналася, що ніколи не думала, що так легко можна записати в зрадники добру половину країни.

Громадський активіст Богдан Тицький переконаний, що імідж «кривавого пастора», який вибудував собі Олександр Турчинов, не відповідає дійсності, адже як в.о. президента він відзначився мовчазною втратою Криму, страхом та слабкістю. У своєму дописі Тицький розкритикував діяльність Турчинова та закликав брати все в свої руки, не чекаючи чийогось наказу.

Віктор Уколов, нардеп 6-го скликання та політолог, зазначив, що адвокати Януковича бояться Турчинова як свідка, через що впродовж допиту намагались усіляко його дискредитувати. Зокрема, для цього використовувалось інтерв’ю з «пастором», де він зазнався, що навмисно перехвалив Збройні сили задля підняття віри українців у власну армію.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько впевнений, що суд вже давно мав обмежити захист Віктора Януковича в спробах політизації процесу, оскільки не їм ставити політичну оцінку післямайданній владі. Також Цибулько вказав на те, що своїми аргументами Турчинов буквально призвів захист Януковича до психозу.

Дипломат Богдан Яременко розкритикував Турчинова за неправдиву заяву щодо стану ЗСУ, в якій той зізнався, та риторично запитав, чи можемо ми тепер довіряти будь-яким заявам чи словам екс-в.о. президента.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська здивувалася міцній нервовій системі Турчинова, оскільки з перших же хвилин допиту всі сили захисту були спрямовані на спроби дискредитувати свідка. Також експертка переконана, що адвокати Януковича роблять усе, аби якомога більше розтягнути розгляд справи та використовують суд як майданчик для культивування пропагандистських штампів, які зранку й до ночі лунають із російських телеканалів.

Залишити коментар