Середа, 23 вересня

Український шоумен, актор і письменник Антін Мухарський, відомий також під творчим псевдонімом Орест Лютий, повідомив, що залишив територію України, та оголосив про пошук політичного притулку в Європі. Причиною від’їзду стали фінансові претензії колишньої дружини, відомої телеведучої Сніжани Єгорової. Ще одним поштовхом до переїзду стало затвердження закону про посилення відповідальності неплатників аліментів та представлення самого Мухарського як «головного неплатника».

Про рішення залишити Україну Антін Мухарський повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі. На момент публікації тексту шоумен вже перетнув державний кордон та перебував в одній з європейських країн.

Мухарський розповів, що в Оболонському суді вже майже чотири роки розглядається його первісний позов про перегляд розміру аліментів і порядку побачень з дітьми. Антін наголосив, що є батьком п’ятьох дітей від двох шлюбів. А проблеми з другою дружиною почались у 2012 році, з появою проекту «Орест Лютий».

Антін додав, що за декілька місяців до прийняття закону про посилення відповідальності неплатникам аліментів у засобах масової інформації було розгорнуто цілу кампанію з промоції цих нововведень, а в ролі «головного злісного аліментника країни» було обрано саме його.

Шоумен переконаний, що нинішня держава всіма своїми інституціями та механізмами нищить сильного, активного, творчого та дієздатного чоловіка, який нічого не потребує від держави, окрім справедливості й чесного правосуддя. Мухарський також подякував усім тим, кого залишив в Україні, кого любить і ніколи не покине, оскільки ще повернеться. Повернутися Орест Лютий обіцяє тоді, як всі недолугі можновладці підуть в небуття.

Письменник Андрій Кокотюха впевнений, що ситуація є прикладом гендерної нерівності, оскільки жінка в подібній ситуації ніколи й ніде не опиниться.

Б’юті-редакторка Оксана Кравцова наголосила, що у реальності знає лише кілька чоловіків, котрі після розлучення зберігають рівні права на утримання дітей та ділять порівну час разом із матерями. Класичною, на думку Кравцової, є ситуація, коли мати залишається наодинці та працює з усіх сил, аби заробити необхідні гроші, тоді як батько відпочиває на широку ногу.

Олексій Краснощоков, голова громадської організації «Підмога.інфо», спробував поставити себе на місце Мухарського та розповів, як би вчинив на його місці. Насамперед, на думку Краснощокова, потрібно було опублікувати доказову базу та попросити публічної підтримки у колег по цеху. Також потрібно було провести відповідну прес-конференцію, продемонструвати платіжні документи із сумами сплачених аліментів, визнати помилку щодо необдуманого підписання договору та провести кілька публічних акцій на підтримку чоловіків зі схожими проблемами. Тоді суспільство могло б розділитися у думках, а Мухарський міг би отримати певний відсоток підтримки на свою користь.

Іван Леньо, український музикант і лідер гурту Kozak System, вважає, що завдяки тим, хто не захотів вчасно почути Мухарського, жоден «розумний чоловік після такого не погодиться ані на шлюб, ані на шлюбний контракт».

Наталя Малиновська, керівниця прес-центру «Главком», запропонувала скинутися дружині Мухарського, бажано дріб’язком, аби зібрати необхідні кошти. Переїзд шоумена Малиновська назвала реальною втратою.

Журналістка Мар’яна П’єцух назвала заяву шоумена новиною до Дня усіх закоханих про підступне кохання.

Сергій Руденко, журналіст і публіцист, повідомив Антіну, що все ж чекає на нього у студії та сподівається на його швидке повернення до України.

Дизайнер Юрій Тернікі закликав читачів ніколи не повторювати подібних вчинків та вчитися брати відповідальність за власні дії.

Журналістка Олена Яхно не коментувала ситуацію детально, лише зазначила, що їй шкода Антіна Мухарського, який змушений просити політичного притулку в Європі.

Користувач Андрій Москалець спробував провести фактчекінг звернення Антіна Мухарського. Серед результатів – відсутність сканів чи фото шлюбного контракту, в якому зазначається можливість перегляду суми аліментів; жодних копій листів-звернень до «усіх органів державної влади»; жодного посилання на наявну проблему в численних інтерв’ю; стилістична конструкція, яка на перший план ставить біографію автора й опис його здобутків та регалій тощо. Москалець закликав припинити поширювати допис шоумена, який не містить у собі жодних доказів, та порадив ставитися до кумирів так само, як і до політиків – з особливою прискіпливістю.

Залишити коментар