Середа, 2 грудня

Український санкар Андрій Мандзій, який захищав честь України на Олімпіаді-2018, заявив, що свої сани до міжнародних змагань він майстрував самотужки у власному гаражі. І якщо цьогорічні деталі допомогла придбати Міжнародна федерація санного спорту, то минулого року свій інвентар спортсмен оплачував із власної кишені.

Андрій Мандзій розповів про сани, зроблені у гаражі, ще в січні у розмові зі спортивним порталом sport.ua. Тоді санкар зазначив, що, попри те, що знає, з чого можна робити сани, матеріалів для цього немає. Український інвентар, на думку Мандзія, не відповідає потрібним вимогам, а тому демонструвати високі результати доволі складно.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, бажаючи «уникнути спекуляцій, які доводиться чути від багатьох журналістів та коментаторів», опублікував перелік обладнання, інвентарю та екіпіровки, яке було закуплено для спортсменів у рамках підготовки до цьогорічної Олімпіади.

У самому тексті Жданов спробував розвінчати чутки про те, що спортсмени змушені збирати свої сани власноруч, заявивши, що це не відповідає дійсності.

Користувач Денис Лучка у коментарях до допису Жданова запитав, чи не раціональніше було б витратити кошти на будівництво спортивних комплексів у Карпатах, на що міністр відповів, що це передбачено цьогорічним бюджетом.

У відповідь на заяви Жданова про брехню спорстменів Андрій Мандзій додав фотографії з «робочого місця», де збиралися олімпійські сани, та заявив, що готовий викласти для підтвердження своїх слів близько 20 гігабайтів відео. Про це повідомили на сторінці «Євромайдан».

Прокоментував допис у спільноті радник міністра спорту Павло Булгак. За його словами, історія українського санкаря допомогла виявити халатність і погане планування програми підготовки спортсменів, а також продемонструвала непрофесійність тренерського штабу. Виявилося, що інвентар, який було замовлено тренерським штабом і федерацією, не дійшов у повній мірі саме тим санкарям, які завоювали право представляти Україну на зимовій Олімпіаді-2018. «Сани Мандзію придбаємо, винних покараємо», – запевнив радник міністра.

Користувачі обурилися повідомленню Булгака, запитавши, як можна назвати халатністю втрату мільйона. Однак радник міністра запевнив, що жодних грошей не зникло. Провину в ситуації Павло Булгак переклав на федерацію та тренерів, які можуть працювати не за спортивним принципом.

У відповідь на інші коментарі щодо ймовірно привласнених кимось грошей радник Жданова повідомив, що Міністерство спорту по декілька разів на рік перевіряється контролюючими органами, особливо в питанні закупівлі обладнання та інвентарю.

Павло Булгак подякував Андрію Мандзію за відвертість і заявив, що Міністерство перебуває у постійному зв’язку зі спортсменом. Частину свого допису радник міністра скопіював зі свого ж коментаря, однак додав, що після завершення змагань у Пхьончхані Жданов особисто збиратиме усі сторони та розбиратиметься, чому замість семи необхідних саней було замовлено лише троє. Також Булгак пообіцяв придбати та передати Мандзію сучасні сани. Аналогічний «подарунок» буде зроблено усім, хто не отримав необхідний інвентар вчасно.

Залишити коментар