Субота, 28 листопада

Цієї неділі, 18 лютого, Україна отримала першу золоту медаль на Олімпійських іграх у Пхьончхані. Тріумфатором став Олександр Абраменко, який здобув перемогу в чоловічому фристайлі. Медаль українського спортсмена стала першою для нашої країни не тільки на цьогорічних зимових Іграх, але й у чоловічому фристайлі взагалі. «Золото» Абраменка є третім зимовим видом спорту, де Україні вдалося досягнути максимального результату, до цього були чемпіони лише з фігурного катання і біатлону. Однак попри важливість нагороди українського спортсмена користувачі соціальних мереж все ж відшукали чергову «зраду», адже на п’єдесталі українець обійняв росіянина, який отримав «бронзу», та люб’язно запросив його під свій прапор.

Журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов зазначив, що фристайл є доволі молодим видом спорту, в якому Україна не належить до лідерів, адже в країні майже відсутня необхідна для тренувань інфраструктура. Тому перемога Олександра Абраменка, на думку журналіста, є справжнім дивом та успіхом.

Бутусов переконаний, що обійми з «бронзовим» призером не є зрадою, оскільки немає більш приниженої команди в історії олімпійського спорту, аніж збірна Росія. Журналіст наголосив, що Абраменко обійняв спортсмена, якому заборонено розгортати власний прапор та навіть хизуватися заробленою нагородою. Юрій Бутусов додав, що не бачить у світлині нічого політичного, оскільки в Росії живе чимало друзів України, які і гроші на підтримку української армії передають, і навіть воюють на нашому боці.

Журналістка Олена Добровольська пожалкувала, що «полайкала» дописи про олімпійське золото України, оскільки не знала про обійми та «поцілунки з руснявим олімпійцем».

Блогер Борис Немировський спочатку пожартував, що тепер російського спортсмена, якого Абраменко загорнув в український прапор, назвуть зрадником у Росії, а потім додав, що насправді треба було б вчинити так: за олімпійське золото – похвалити, за «дурні залицяння до ворога» – насварити.

Дмитро Сіманський, експерт із комунікацій, не повірив у побачені світлини, оскільки «не може український олімпійський чемпіон, військовослужбовець ЗСУ обніматися з росіянином».

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов у коментарях до допису Сіманського пожартував, що український чемпіон вмовляв людину без прапора перейти на бік України, демонструючи, який яскравий та красивий прапор можна буде отримати.

Науковець Олег Костюк звернув увагу на парадокс, що більшість користувачів, які назвали обійми спортсменів «зрадою» чекають, поки їхні родичі повернуться з роботи на будовах під Москвою. І при цьому ніхто не звертає уваги на те, що останні 4 роки Абраменко виступав саме за Україну. А те, що чемпіон має дівчину з Росії, на думку науковця, є його особистою справою.

Журналістка Ірина Міллер переконана, що український олімпієць не думав про те, яку реакцію викличуть обійми у «диванних експертів», адже перш за все він подарував справжнє видовище любителям фристайлу, завоювавши для нашої держави перемогу та розділивши радість з людиною, з якою провів не один день на спільних тренуваннях та змаганнях. Міллер закликала пробачити Абраменка, посилаючись на Прощену неділю.

Адвокатка та журналістка Тетяна Монтян назвала світлини Олександра Абраменка та Іллі Бурова примхливою сумішшю перемоги зі зрадою.

Блогер із псевдонімом Павло Дальнобой впевнений, що дії українця є не зрадою, а повною її протилежністю. По-перше, росіянин стояв «як сиротінушка», а Абраменко дозволив йому відчути себе з Батьківщиною та прапором, продемонстрував усю широту української душі. По-друге, він показав усій Росії, де насправді історичне коріння та хто є реальним «старшим братом». Автор допису пожартував, що Абраменко заслуговує ще й на орден за тролінг росіян.

Блогер Антон Ходза також жартома запропонував дати Абраменку ще одну золоту медаль, оскільки «принижений російський спортсмен без прапору та національних символів горнеться під крило українського альфа-спортсмена та приймає його прапор, визнаючи Україну правонаступницею Київської Русі».

Журналіст Богдан Буткевич наголосив, що слід пам’ятати, що Україна не надто позитивно ставиться до своїх спортсменів в абсолютній більшості випадків, виділяючи жалюгідні копійки та майже нічого не вкладаючи в інфраструктуру та дитячі школи. Тому бути українським спортсменом, на думку журналіста, –  означає «крутитися» самостійно, шукаючи все: від місця тренування до екіпіровки та квитків на змагання. Також Буткевич підкреслив, що в сучасному професійному спорті приналежність до конкретної країни значить набагато менше, аніж можна собі уявити. Тому сам факт обійм і загальних фото говорить не про «зраду» спортсмена, а про загальноприйняту процедуру на Олімпійських іграх, які насправді про мир і дружбу народів. І навіть у привітаннях від росіян не потрібно шукати жодного стосунку до політики, бо так буває.

Залишити коментар