Середа, 23 вересня

В одній із Дніпровський шкіл сталася трагедія: після знущань однокласників у хлопчика стався інсульт, через що він впав у кому. Після одного з конфліктів, коли постраждалого, за словами матері, буквально закидали камінням, учень був переведений до паралельного класу, а вчителька виставила дитині випробувальний термін, завівши спеціальний щоденник для запису зауважень. Також матір отримувала натяки про необґрунтованість перебування її сина в такому дружньому класі. Журналісти повідомляють, що 1 лютого хлопчик зателефонував мамі зі школи, розповівши, що знущання продовжуються, після чого зв’язок обірвався. Згодом стало відомо, що у хлопчика стався інсульт.

На сторінці департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради розповідається, що родина Іванових, в якій сталася трагедія, є переселенцями з прифронтової зони. Після того як хлопчика перевели у паралельний клас, діти «дружньо строчили доноси» на нього, розповідаючи про злочинне жування жуйки та ходіння по класу. За дивних обставин наприкінці листопада учень злетів зі сходин, після чого був змушений місяць лікуватися вдома. Також повідомляється, що 31 січня однокласники Іванова склали й підписали петицію з вимогою вигнати хлопчика зі школи. Цим «документом» діти цькували потерпілого та погрожували. Після трагедії поліцейські провели профілактичну бесіду з учнями, управлінням освіти вивчаються усі надані адміністрацією матеріали.

Співробітниця прес-служби Національної поліції в місті Дніпрі підтвердила ситуацію, зазначивши, що правоохоронці буквально «вирізали справжній нарив». За словами Людмили Копиленко, на спроби патрульних порозумітися батьки відповідали ще більшим булінгом. Авторка допису переконана, що вчителька, як і директор, не повинні більше жодного дня працювати в навчальному закладі.

Священик Іоан Кузь запевнив, що булінг нині є дуже поширеним явищем.

Журналістка Марина Курапцева розповіла, що вже мала досвід написання матеріалу щодо подібної ситуації, яка сталась у столиці. Тоді авторка звернула увагу на те, що людина не несе відповідальності за себе, допоки їй не виповнюється 18 років. Натомість дорослі, які привчають своїх дітей цькувати інших, мають понести повну відповідальність за всі свої слова, вимовлені вустами власних нащадків.

Віктор Пашула, медіаексперт і PR-director Dnipro Development Agency, написав, що 52-га школа, в якій сталася трагедія, є його рідною. За словами блогера, за часів його навчання подібного взагалі не було, між учнями не було навіть натяків на можливий конфлікт. Пашула зізнався, що не шкодує про швидкий кінець власної педагогічної практики та побажав постраждалому хлопчику швидкого одужання.

Олена Пономарева, голова батьківської ради Львівщини, написала, що не може коментувати цю ситуацію, оскільки після «журналу зауважень», обізнаності всіх щодо цькувань та одночасної бездіяльності нічого, крім довічного ув’язнення, на думку не спадає.

Користувачка Людмила Хапатько повідомила, що матір хлопчика – добра та відкрита людина, котра, окрім піклування про п’ятьох дітей, ще встигає займатися волонтерською діяльністю.

Наталія Балахніна, користувачка соціальної мережі, переконана, що проблема булінгу не є явищем лише світу сучасного, оскільки кожен із нас хоча б один раз зустрічався з подібним. На думку Балахніної, булінг – це наслідок тотальної суспільної байдужості.

Письменниця Дарина Березіна поділилася власною реакцію на відеоролик із батьківських зборів, який опублікували в інтернеті. На думку Березіної, необхідно терміново щось змінювати у головах тих людей, адже жодного майбутнього в країні з такими лідерами думок не буде.

Олена Васильєва, керівниця Закарпатської батьківської ради, звернула увагу на те, що залишається незрозумілим, де знаходився викладач щоразу, коли відбувалося масове цькування. Авторка допису впевнена, що «беруть в оборот» найчастіше тих, хто не здає гроші, вимагає звіти, тобто дітей тих, хто пішов проти системи.

Залишити коментар