Вівторок, 22 вересня

Цього вівторка, 20 лютого, в Україні відзначається День пам’яті Героїв Небесної сотні. У ці дні, чотири роки тому, внаслідок протистояння між українським народом та силами режиму Януковича загинуло найбільше активістів. Нагадаємо, трагічний перелік Небесної сотні відкрився ще 22 січня 2014 року, коли загинули Сергій Нігоян і Михайло Жизневський. Того ж дня було знайдено тіло ще одного активіста – Юрія Вербицького. Протягом останніх трьох днів користувачі соціальних мереж згадують найгостріші моменти Революції гідності та вшановують пам’ять про тих, хто віддав своє життя за майбутнє країни.

Президент України Петро Порошенко долучився до вшанування Героїв Небесної сотні та опублікував світлини з церковної служби.

Прес-секретар президента Святослав Цеголко також повідомив, що Порошенко розпочав свій день із вшанування пам’яті загиблих героїв.

Активістка та засновниця сайту «Небесна сотня» Аліна Боднар оприлюднила час загибелі 45 героїв, вказавши з точністю до секунди час, коли перестали битися серця учасників Революції гідності.

Боднар також додала, що того дня ще троє активістів отримали смертельні поранення, через які згодом поповнили перелік Небесної сотні.

Історик і публіцист Вахтанг Кіпіані зазначив, що важко навіть порахувати, скільки разів йому довелося перечитати біографії загиблих та передивитися страшні відео з їхніми смертями. На думку Кіпіані, нинішня влада не зробила максимум зусиль, щоб знищити систему, яка вбила людей.

Громадська активістка та волонтерка Юлія Євпак розповіла, що чотири роки тому в ці дні засинала з думками про те, що після сну все нарешті мине, виявиться сном, кошмаром. Також Євпак написала, що щодня ходить додому через меморіал повз могилу Василя Мойсея, і, попри всі важкості та удари системи, ніщо не зможе змусити її здатися, опустити руки та зрадити цінності Революції гідності.

Священик Іоан Кузь подякував отцю Віталію Даньчаку за коліноприклонну молитву біля меморіалу Небесної сотні, наголосивши, що разом з ним сьогодні встав навколішки перед загиблими весь український народ.

Політичний експерт Олексій Мінаков впевнений, що четверті роковини загибелі Небесної сотні майже не відрізняються від других та третіх, оскільки досі за смерть більш ніж ста громадян у центрі столиці, по суті, ніхто не відповів. Наступного року вже будуть останні роковини для чинної влади, яка впевнено переконувала, що винні будуть покарані.

Громадський активіст Сергій Стерненко назвав 20 лютого датою, яка особисто для нього стала чорною до кінця життя. За словами Стерненка, цього дня натовпи чиновників різних рангів помпезно кладуть квіти під пам’ятники Небесної сотні, попри те, що ніщо так не паплюжить пам’ять загиблих, як гвоздики з рук убивць.

Журналістка та блогерка Роза Туманова вважає, що найкращою пам’ятю про Небесну сотню будуть не сльози українців, не сум і скорбота, а незламність, віра та боротьба. Туманова підкреслила: українці мають бути гідними дочками та синами України, адже загиблі герої не померли, вони продовжують жити в наших серцях та мають жити в наших вчинках для блага країни.

Ірина Фаріон, політична та громадська діячка, розповіла, що цього дня, 20 лютого, вклонилася Героям Небесної сотні. Тоді, чотири роки тому, тут, під вікнами готелю «Україна», розстрілювали активістів, а тепер школярі принесли квіти.

Дипломат і громадський діяч Вадим Трюхан розповів про ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, яка видалась дійсно трагічною, драматичною, страшною, але водночас героїчною та переможною. Трюхан написав, що попри нерівність сил, українцям все ж вдалося вистояти у боротьбі проти сил зла і темряви. Також Трюхан додав, що Майдан тоді зрадили всі політики, які весь час змагалися з громадянським суспільством за те, щоб його очолювати. Натомість вони просто повтікали, не вірячи в те, що є шанси вистояти.

Блогер Борис Немировський пояснив, чому не згадував про власну історію участі в революції та про загиблих героїв. За словами блогера, він не хоче про це писати, оскільки не може дивитися на те, як планомірно паплюжать пам’ять загиблих, постійно додаючи: «хто не проти влади – той зрадив Майдан». Немировський обурений, що частина українців перетворила національну пам’ять на товар, а до героїв почали записувати «по знайомству».

Залишити коментар