Понеділок, 28 вересня

Володимир Омелян, міністр інфраструктури, заявив про створення Центру транспортних інновацій та тестового майданчика для реалізації проекту Hyperloop у Дніпрі. Про це було повідомлено на брифінгу в четвер, 22 лютого. Міністр також повідомив, що до ініціативи долучилися Національна академія наук, «Укроборонпром» та інші. Нагадаємо, Hyperloop – це проект вакуумного потяга, який був запропонований американським інженером Ілоном Маском ще у 2012-2013 роки. Поїзд представляє собою систему трубопроводів, якою переміщується капсула з пасажирами. Повідомляється, що швидкість такого потягу може сягати до 1220 км/год.

На своїй сторінці Володимир Омелян розповів, що Hyperloop є не тільки надшвидкісним потягом у вакуумній трубі, але й закликом до формування інфраструктурної ідеї, що має абсолютно матеріальний вимір. Міністр назвав проект спробою об’єднати всіх разом, адже головна мета – не корупція, політика чи персональні амбіції, а українське в усьому світі.

Координатор проекту та генеральний директор Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Олександр Озеран зазначив, що довкола Hyperloop вдалося об’єднати 10 потужних партнерів. Серед найближчих планів – дати обґрунтовану оцінку перспектив проекту, зробити тестовий майданчик у Дніпрі, обрати та прорахувати конкретний проект Hyperloop та втілити його в життя.

Міський голова Дніпра Борис Філатов попросив поки що не ставити питання щодо подробиць, оскільки він сам шокований новиною.

Артур Переверзєв, заступник начальника відділу взаємодії з волонтерами Центру забезпечення службової діяльності МОУ та генерального штабу ЗСУ, впевнений, що держава не повинна займатися подібними проектами, оскільки зіпсує, керуючись бюрократичними, а не ринковими процедурами. Переверзєв наголошує, що Hyperloop має займатися приватний інвестор, а у разі, якщо проект не є вигідним, за нього взагалі не слід братись. Автор допису також припустив можливість державно-приватного партнерства, однак одразу наголосив, що нині є чимало речей, які справді потребують «видирання з рук державного в приватне ринкове управління».

Учасник проекту Mars Hopper та сервісний інженер Андрій Музиченко пожартував, що у рамках брифінгу щодо нового проекту слід було готуватись до новин про трамвай на Троєщину, який засунуть у трубу, та Подільсько-Воскресенський міст, в якому вже закладена траса Hyperloop.

На сторінці видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» представили свій варіант Hyperloop.

Блогер Олександр Барабошко також презентував власне бачення реалізації проекту.

Ілля Кенігштейн, радник міського голови Львова з питань інновацій та інвестицій, пожартував, що до новин про Hyperloop та склад-термінал Amazon у Борисполі потрібно було додати обіцянку про офіційну легалізацію марихуани в Києві.

Політичний консультант Руслан Бортнік розкритикував міністра інфраструктури, нагадавши про його минулі нездійснені та нездійсненні обіцянки.

На сторінці фейкового пародійного персонажу Юрія Жаботюка було повідомлено, що «завдяки особистим зусиллям, потужному зміївському лоббі та налагодженому зв’язку з Ілоном Ерроловичем», магістраль проходитиме і через Зміївщину.

Блогер Олексій Житкевич вирішив пофантазувати про те, як відбудеться запуск Hyperloop в Україні. У його уяві на відкриття приїде президент та всі медійні політики, безумовно, буде червона стрічка, золоті ножиці, дитячий хор та хліб із сіллю. Також блогер «спрогнозував» збитковість проекту, оскільки половина пасажирів користуватиметься пільгами, а чверть знайде спосіб не платити. Біля входу до платформи з надшвидкісним потягом з’являться продавці шаурми, магазини вживаного одягу, кав’ярні та ігрові автомати.

Тарас Кайдан, засновник онлайн-журналу «Хмарочос», поділився жартівливим фото з нібито першим запуском Hyperloop в Україні.

Журналіст Рауль Чілачава скептично припустив, що український Hyperloop рухатиметься або на Троєщину, або до Канади.

Політик Гліб Пригунов розкритикував тих, хто сміється з новини про реалізацію проекту, оскільки навіть мобільний зв’язок та електричні автомобілі нещодавно теж здавалися нездійсненним майбутнім. Політик переконаний: Україна створить компанію, яка розробить технологію будівництва Hyperloop.

Залишити коментар