Четвер, 3 грудня

«Укрзалізниця» почала продаж книг у швидкісних потягах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+». Про це повідомив в.о. голови правління компанії Євген Кравцов. За його словами, нині розглядається можливість введення подібної послуги і в інших поїздах. Поки що пасажири зможуть придбати лише книги видавництва «Фоліо».

Кравцов також додав, що «Укрзалізниця» має амбітні плани щодо цього проекту. Зокрема, планується запровадження обміну книжками та співпраця з молодими письменниками. Завдяки новій послузі за першу добу було придбано вже 12 книжок. Також в.о. голови управління компанії додав світлину з переліком наявних для придбання книг. На сьогодні там представлена лише продукція видавництва «Фоліо».

Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо», повідомив, що для початку цього проекту знадобилося 13 років перемовин.

На запитання про те, чи планується «чіпляти» на свій потяг інші видавництва, Красовицький відповів, що «це дуже маленька дрезина, яка немало коштує», а тому цього року асортимент навряд чи поповниться продукцією інших видавців.

Підтвердили новину і на офіційній сторінці «Фоліо».

Співзасновник видавництва «Видавництво» Ілля Стронґовський розкритикував книги, які нині пропонує «Укрзалізниця».

Олександр Завара, письменник і критик, прокоментував новину доволі жартівливо, уявивши, як після ночі у плацкарті, з усіма його протягами, брудом та смородом, провідник разом із кавою пропонує том Ніцше або Сартра.

Іванка Діман, співробітниця організації «Львівська освітня фундація», оцінила новину позитивно, назвавши її чудовою ініціативою та зрадівши ідеї щодо буккросингу в поїздах.

Професор Хмельницького університету управління та права Юрій Білоусов пожартував, що новий проект «Укрзалізниці» забере хліб у продавців газет, іконок та брелоків.

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України, зрадів втіленню проекту, початок розробки якого відбувся ще у 2016 році. Омелян також зазначив, що подібна послуга працює і у відділеннях Укрпошти.

Федір Прокопчук, редактор hromadske.ua, зізнався, що у переліку доступних книг найбільше його потішив україно-польський словник.

1 комментарий

Залишити коментар