Четвер, 24 вересня

Переможцем національного відбору пісенного конкурсу Євробачення став Костянтин Бочаров, відомий під псевдонімом Melovin. Саме він представлятиме Україну в Португалії, де наприкінці весни відбудеться конкурс. За результатами голосування співак з Одеси набрав 11 балів, ставши кращим з 18 виконавців, що брали участь у відборі, починаючи з першого етапу. Нагадаємо, до складу цьогорічного журі нацвібору увійшли Джамала, переможниця Євробачення-2016, Андрій Данилко, продюсер та композитор, та Євген Філатов, соліст гурту The Maneken, аранжувальник і продюсер.

Сам Melovin подякував своїм слухачам за віру та підтримку, зазначивши, що це дуже значуща для нього перемога. Найважливішим у ній, на думку Бочарова, є можливість продемонструвати Європі творчість, котра народжується та створюється в Україні.

Співачка Джамала, котра цього року була у складі журі нацвідбору, подякувала всім, наголосивши, що мало хто уявляє, скільки страждань залишилося за кадром. Переможниця Євробачення-2016 побажала Melovin сили та мудрості.

Ігор Тарнопольський, продюсер Джамали, переконаний, що попри різні думки щодо Євробачення, нині варто насолоджуватись моментом, адже країна обрала нового переможця та відкрила для себе нові імена, ми всі стали свідками цікавого шоу, яке вмістило в собі гарну поразку та не менш красиву перемогу з інтригою та живим інтересом. Тарнопольський привітав Костянтина з перемогою, подякувавши організаторам, журі та ведучому національного відбору.

Редактор Karabas Live Юрій Береза написав, що найцікавішим буде спостерігати за «старими» прихильниками творчості Melovin, котрі з’являться у випадку його пристойного виступу в Лісабоні та потраплянні до десятки кращих виконавців. Береза переконаний: бути на боці переможців – риса, притаманна багатьом із нас.

Роман Голубовський, творець проекту UaReview, жартома спрогнозував, як відбуватиметься національний відбір конкурсу Євробачення у не такому вже й далекому 2058 році. Тоді ведучим ефіру має стати вже син Сергія Притули, а у складі журі можна буде спостерігати цьогорічного переможця нацвідбору та Аліну Гросу. Ключовим моментом у цій фантазії є Tayanna, яка все ніяк не може перемогти у відборі.

Вікторія Жуковська, ведуча радіопередач та музичних фестивалів, пожартувала, що Melovin є версію Олега Винника, адаптованою під потреби сучасної молоді.

Співачка та журналістка Олександра Кольцова зізналась, що найбільше у національному відборі її вразила команда телеканалу СТБ, оскільки все було чітко, злагоджено та професійно. На думку співачки, поки цим людям вдається робити те, що роками було недосяжним для десятків каналів, вони закохують публіку в українських артистів та дають їм можливість здобути велику аудиторію. Головне, на думку Кольцової, аби артисти вміло розпорядилися цим шансом та видали повноцінні платівки цього року.

Анжеліка Рудницька, співачка, телеведуча та художниця, розповіла, що не мала явного фаворита у цьогорічному відборі, адже всі фіналісти виступили добре, просто «дотисли» все ж «меловіномани». Рудницька побажала Бочарову успіхів, наснаги та перемоги.

Журналіст і телеведучий Роман Скрипін заявив, що фіналісти з усіх країн є однаково прісними, а Melovin є радше свідченням того, як сильно Україна хоче до Європи, адже Melovin, за словами Скрипіна, є на порядок вищим за інших.

Журналістка Анастасія Товт оцінила пісню, з якою Melovin представлятиме Україну в Португалії, зазначивши, що кожного року кількість вартих уваги та перемоги конкурсантів лише збільшується.

Журналістка Анна Філімонова лише запитала, яке з передостанніх місць посяде Україна на конкурсі цього року.

Ярослав Шапочка, журналіст, розкритикував національний відбір, його переможця та навіть псевдонім Костянтина Бочарова. За словами автора допису, другий рік після перемоги Джамали обираються «якісь невдало сконструйовані механічні ляльки з невідомих провінційних комікс-історій».

Письменниця Лариса Ніцой прокоментувала національний відбір, звернувши увагу передусім на мовний аспект. Так, лише двоє з фіналістів розмовляли українською. Серед журі, за словами Ніцой, право судити мав кожен, однак усі троє є російськомовними. Протягом національного відбору також не були дотримані квоти на мову в розмірі 75 %, однак цього недостатньо для судового позову, адже закон вступає в силу лише у жовтні цього року. Переможець, на думку Лариси Ніцой, дійсно талановитий, а за його пісні Україні не буде соромно. Письменниця сподівається, що у разі питань про політичну ситуацію у країні Melovin не обиратиме класичне «музика поза політикою» та все ж заговорить українською мовою. Хоча б із поваги до людей і до країни, яку їде представляти.

Залишити коментар