Середа, 30 вересня

Снігопади та морози, про які неодноразово попереджали синоптики, врешті дісталися українських міст. Зниження температури та велика кількість опадів потребує рішучих дій від представників місцевої влади, тож практично по всій країні розгорнуто пункти обігріву, а самим українцям радять утриматись від виходу за межі власного будинку. Opinion зібрав перелік пунктів обігріву в різних містах та дізнався, як громадяни та народні обранці зустріли негоду.

Головний синоптик країни та авторка метеоблогу на порталі Opinion Наталка Діденко розповіла, що нині негода, за якою ми спостерігаємо, не є останньою, оскільки один циклон зміниться на інший. За словами Діденко, вдень 28 лютого українці зможуть трохи «відпочити» від холодної погоди, однак вже надвечір новий циклон обрушиться на південь та південний схід країни. Синоптик прогнозує дуже складну ситуацію: снігопади, хуртовини, налипання мокрого снігу та суттєве погіршення видимості. У районах, близьких до моря, очікується шторм та обледеніння. У перший день весни метеоблогер Opinion радить готуватися до сніжної та хуртовинної погоди по всіх областях, крім західних.

Однак синоптик має і добрі новини: починаючи з 5-6 березня в Україні нарешті почнеться потепління.

Український гідрометцентр повідомив, що 27 та 28 лютого українцям слід очікувати на сніг, хуртовини та пориви вітру 15-27 м/с.

На сторінці державної служби України з надзвичайних ситуацій навели слова Миколи Чечоткіна, голови відомства, який запевнив, що прогнози щодо погіршення погодних умов були завчасно доведені до місцевих та центральних органів влади. Головним завданням органів влади, на думку голови ДСНС, є організація посиленого моніторингу ситуації, а також оперативне реагування і своєчасне залучення необхідних сил та засобів. Також у зверненні наголошується на необхідності встановлення пунктів обігріву.

Представництво ДСНС у Запорізькій області на своїй сторінці опублікувало перелік пунктів обігріву, ознайомитись з яким можна за посиланням.

На сторінці ДСНС у Кіровоградській області повідомили, що на території області діють 43 стаціонарні пункти обігріву населення, які розташовуються в будівлях із цілодобовим перебуванням персоналу. Здебільшого це приміщення лікарень, залізничних та автовокзалів. Додатково було розгорнуто 19 мобільних пунктів обігріву. Детальніше з переліком можна ознайомитись на сторінці представництва управління у соціальній мережі.

Хмельницька обласна державна адміністрація проінформувала, що задля того аби запобігти нещасним випадкам через зниження температури, на території області було організовано 147 стаціонарних пунктів обігріву. Державна служба з надзвичайних ситуацій застерігає: у період низьких температур без потреби не слід мандрувати на далекі відстані або хоча б завчасно подбати про наявність теплих речей та запас пального. Серед порад – утриматись від перенавантажування електромережі. Перелік пунктів обігріву можна знайти за посиланням.

Приєдналася до інформування громадян у соціальних мережах і Черкаська обласна державна адміністрація. За словами її представників, на території Черкащини розгорнуто 142 пункти обігріву. Більш детальну інформацію можна отримати, перейшовши за посиланням.

Максим Степанов, голова Одеської обласної державної адміністрації, проінформував про призупинення навчання у більшості шкіл та розгортання на Одещині 172 стаціонарних та 12 пересувних пунктів обігріву. За його словами, в кожному з пунктів можна буде поїсти, випити гарячого чаю та зарядити телефон.

Журналіст Олександр Перевізник повідомив, що на Тернопільщині функціонує близько 200 стаціонарних пунктів обігріву. Про це запевнили в обласному управлінні ДСНС.

Пропонуємо також ознайомитися з повним переліком пунктів обігріву, розташованих на території України.

На сторінці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства процитували слова віце-прем’єра відомства Геннадія Зубка, який наголосив, що безпека людей та чітка координація дій є головним завданням усіх органів влади під час погіршення погодних умов. Зокрема, це стосується енергозабезпечення, сталої роботи систем критичної інфраструктури та розгортання пунктів обігріву.

Волонтерка Аста Квітницька закликала українців звертати увагу не лише на власне тепло, але й допомагати тваринам, які за подібних погодних умов залишаються беззахисними перед опадами та морозом. Квітницька зокрема запропонувала годувати тварин або спробувати зробити для них місця для перебування, оскільки це може врятувати їхні життя.

Тетяна Вітковська, засновниця благодійної книгарні «ДієСлово», розповіла своїм читачам, як можна допомогти безхатченкам. Найпростіше – пригостити чаєм та теплою їжею, запросити відігрітися до власного під’їзду. Також можна роздрукувати перелік пунктів обігріву, адже далеко не всі навіть знають про їхнє існування.

Також Тетяна Вітковська розповіла про декілька ініціатив, до яких можна долучитися з бажанням допомогти пережити негоду тим, хто залишився без даху над головою. Авторка допису розповіла про власний досвід транспортування безхатченка до пункту обігріву. За її словами, на всю кількість людей, що потребують допомогти, у наявності є лише два матраци. Усі інші змушені спати сидячи.

Ольга Коростелова, головна редакторка «Укрінформ», розкритикувала заяви ДСНС та місця облаштування пунктів обігріву, оскільки серед таких локацій часто фігурують інфекційні відділення лікарні, куди через ризик поширення хвороби не можуть потрапити навіть родичі пацієнтів.

Коростелова спробувала пояснити, чим насправді є пункти обігріву, яких у загальній кількості нараховується близько 4000.

Так, на думку журналістки, в ДСНС Сумської області практично не замислювалися, де можна зігріти змерзлих та нужденних, та внесли до списку всі комунальні заклади області. За цим сценарієм складалися списки і в інших областях, хоча в усіх регіонах є свої цікаві відмінності. Зокрема, Чернігів запрошує на перепочинок до станції юних техніків, а Харківщина занесла до переліку пунктів обігріву приміщення магазинів, аптек, ринків і навіть редакції однієї з місцевих газет.

На Миколаївщині серед звичних сільрад, адміністративних будівель водоканалів та котелень в око впадають 10 загальноосвітніх шкіл Баштанського району. У Донецькій області, за словами Коростелової, як локації для обігріву пропонуються всі церкви, молитовні будинки та 4 контрольно-пропускні пункти. На Житомирщині можна втікати від негоди до будинків культури, на Луганщині – до міського спортзалу, а у Чернівецькій області – навіть до ендокринологічного центру та онкологічного диспансеру.

Одещина може похизуватися наявністю в переліку пунктів обігріву готелів, дитячих садків та кафе-барів. Однак не всі регіони, за словами журналістки, мають «списки для звіту». Так, наприклад, Волинь має лише 30 точок обігріву та три мобільні пункти. Єдиними точками обігріву, куди може зайти будь-хто і будь-коли, Ольга Коростелова назвала вокзали. Однак ДСНС, за словами авторки допису, не має до цього жодного стосунку.

Залишити коментар