Четвер, 24 вересня

Активісти завітали до Інституту серця, в дитячому відділенні якого нібито проходив обстеження Юрій Крисін, фігурант справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія та обвинувачуваний в організації нападів «тітушок». «Відвідувачі» Крисіна завітали не з пустими руками, «подарувавши» хворому фрукти, повітряну кульку та обливши його голову зеленкою. Про перебування «ватажка тітушок» стало відомо від ветерана АТО, який випадково зіткнувся з ним під час обстежень. Нагадаємо, Юрій Крисін отримав 4 роки умовно, оскільки суддя визнав у діях «тітушки» виключно хуліганство, а також виявив пом’якшувальні обставини: каяття та наявність малолітніх дітей. 

Співзасновник волонтерського об’єднання «Народний тил» та один із відвідувачів Крисіна Роман Сініцин пояснив, що вада серця виникла у «пацієнта» через судове засідання, що має відбутись 1 березня. За словами Сініцина, серед активістів, які завітали до Інституту серця, були «команда радості й добра С14, Національний корпус та інші небайдужі громадяни».

Пізніше волонтер додав, що у момент, коли активісти зайшли до палати, біля ліжка Крисіна сидів чоловік, на якого ніхто не звернув увагу. Вже потім виявилося, що невідомим «співбесідником» «пацієнта» виявився чоловік завідувачки відділення Ірини Аксьонової. Максим Івасенко, на думку Сініцина, і влаштував Крисіна до дитячого відділення, аби останній «відпетляв» від апеляції зі зміни йому запобіжного заходу 1 березня.

Ще один відвідувач Юрія Крисіна Сергій Мазур, координатор С14, запевнив, що відтепер прізвисько «хворого» «Шрек» відповідає дійсності. Головне питання ж спрямоване до завідувачки відділення: скільки коштує покривання злочинця?

Пізніше Мазур представив власне завідувачку відділення, наголосивши, що саме через її чоловіка-«регіонала» Юрій Крисін домовився про палату. За словами автора допису, діти, що потребують лікування, іноді очікують на місце в подібних палатах по півроку. Активіст додав, що 1 березня усі чекатимуть на «пацієнта» в суді.

Активіст Андрій Медведько підкреслив, що весь жах полягає в тому, що койка, яку орендував Крисін, є дитячим місцем у черзі на операцію. За словами Медведька, у такий спосіб Крисін продовжує убивати.

Музикант і художник Юрій Журавель пожартував, що замість зеленки слід було використовувати щось інше, що не випаровується.

Маркіян Галабала, адвокат, експерт судової групи «Реанімаційного пакету реформ», прирівняв новину про відвідини Крисіна з іншими нещодавніми подіями, запевнивши, що держава повинна забезпечувати справедливість.

Блогер Олександр Данилюк переконаний, що Юрій Крисін повинен бути за ґратами, так само, як інші «тітушки» та ті працівники МВС, хто збирав їх для розгону Майдану.

Журналістка Василина Думан, написала, що обливання зеленкою є «перебором», але додала, що не може втримати сміху від зеленого обличчя чоловіка з прізвиськом «Шрек». Ситуацію з дитячим відділенням Думан назвала «за гранню добра і зла».

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва спрогнозувала, що наступні «лікарняні вистави зі смаком політики» будуть або в хоспісі, або у відділенні терапії для немовлят.

Євгенія Закревська, адвокатка, запропонувала абстрагуватися від нового кольору обличчя Крисіна, натомість запитавши, як він потрапив до дитячого відділення Інституту серця, та наголосивши, що керівник «тітушок» неодноразово сам запевняв: це не лікування, а обстеження. Виходить, що саме через обстеження «Шрек» пропустив нещодавнє судове засідання щодо нападу на автозаправку, тим самим порушивши процесуальні зобов’язання.

Письменниця та перекладачка Міла Іванцова не знайшла слів для опису цієї новини, лише зазначивши, що на цьому персонажі вже «немає де клейма ставити» за його «подвиги». Замість дитячого відділення, на думку Іванцової, Крисін має перебувати за ґратами.

Блогерка Світлана Любовнікова розкритикувала дії завідувачки відділення, в якому «лікується» Юрій Крисін, іронічно додавши, що «людина просто хотіла допомогти дитині-рецидивісту 40+ років та 100+ кг ваги підлікуватися».

Журналістка Мар’яна П’єцух розповіла, що серед активістів, які завітали до Інституту серця, був також і священик, який пропонував посповідатися «хворому».

Назар Приходько, волонтер, журналіст і громадський діяч, поставив лише одне питання: хто надав убивці місце поруч з хворими дітьми?

Журналіст Роман Скрипін «класифікував» новину до рубрики «без коментарів».

Волонтер Родіон Шовкошитний звернув увагу на те, що лікарка розповіла активістам про серйозні проблеми із серцем у Крисіна, тоді як сам «хворий» заявив, що все життя займався спортом та просто хоче перевірити своє здоров’я.

Активіст «Національного корпусу» Данило Яковлєв висловив сподівання, що завідувачка відділення буде жорстко покарана, а Крисін отримає максимальний термін ув’язнення.

Залишити коментар