Неділя, 27 вересня

У четвер, 1 березня, Верховна Рада прийняла у першому читанні президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд. За відповідне рішення на пленарному засіданні проголосувало 282 народних обранців. Найбільше голосів про проект закону Петра Порошенка дала фракція «БПП» – 101 голос, у «Народному фронті» законопроект № 7440 схвалили 67 нардепів, а з «Опозиційного блоку» – лише двоє. У схваленому документі Вищий антикорупційний суд пропонується визначити як постійно чинний вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України. Також пропонується створити раду міжнародних експертів із 7 членів на підставі пропозиції міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері боротьби та запобігання корупції.

Автор законодавчої ініціативи Петро Порошенко зазначив, що задоволений результатами голосування депутатів Верховної Ради. Президент переконаний, що дискусія довкола цього важливого для нашої країни закону не повинна виходити за рамки Конституції, чинного законодавства та врахування рекомендацій Венеціанської комісії.

Голова Верховної Ради Андрій Порубій привітав усіх чесних українців, наголосивши, що Антикорупційному суду – бути. На його переконання, це має статись дуже швидко.

Про те, що законопроект був прийнятий депутатами за основу 282 голосами повідомили і на сторінці Верховної Ради у соціальній мережі Facebook.

Журналіст Олександр Піддубний переконаний, що прийняття законопроекту в першому читанні стало можливим через наближення виборів.

Олександр Бригинець, політик, письменник і журналіст, вважає, що результат голосування народних обранців є демонстрацією їхнього ставлення до президента: вони або усвідомили цінність, або злякалися розпуску Верховної Ради.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подякував нардепам за максимально плідну роботу та консолідовану підтримку в першому читанні цього, на його думку, вкрай важливого рішення. Такий результат, на переконання Гройсмана, є промовистим свідченням того, що ніхто не дасть саботувати створення ефективної системи боротьби з корупцією. Прем’єр також висловив сподівання, що найближчим часом законопроект буде ухвалений, і ми зможемо побачити перші вироки для тих, хто дозволив собі наживатися на державі та українцях.

Журналіст і політик Микола Княжицький написав, що засудження відомими корупціонерами корупції та презентація ними власних проектів про антикорупційний суд є демонстрацією дієвості радянського пристосуванства.

Народний депутат і екс-журналіст Сергій Лещенко назвав перемогу проміжною, на яку було згаяно цілий рік. Лещенко впевнений, що за інших умов суд вже міг працювати та виносити перші вироки, однак тепер запрацює в кращому разі після президентських виборів.

Єгор Соболєв, народний депутат, зрадів успішному голосуванню, наголосивши, що наступний крок – виписати в тексті закону інформацію про те, що антикорупційний суд займається виключно справами про топ-корупцію, а при підборі суддів наші міжнародні партнери мають право вето. Після цього, на думку Соболєва, можна буде голосувати за закон загалом, творячи для країни спосіб цивілізовано ліквідувати топ-корупцію.

Народна депутатка Олена Сотник опублікувала заяву авторів альтернативного законопроекту, однією з ключових вимог якої є добір суддів за допомогою незалежної комісії з представників міжнародних партнерів. Також Сотник наголошує на необхідності забезпечення вузької підсудності, аби антикорупційний суд не розглядав справи про корупцію за 100 грн. Прийняття ухваленого Верховною Радою президентського законопроекту, на думку авторки допису, може зберегти перевірені корупційні схеми, оскільки судді, наприклад, будуть завалені справами «про три колоски». Олена Сотник звернулася до людей із проханням нагадати президенту обіцянку відрубувати руки тим, хто крастиме в армії, адже саме для цього і потрібен дієвий антикорупційний суд.

Віталій Шабунін, політичний і громадський діяч, голова громадської організації «Центр протидії корупції», нагадав, що два роки тому ідея про антикорупційний суд вважалася божевільним бажанням кількох людей, а вже сьогодні майже перетворилася на реальність. На думку Шабуніна, це є наслідком відданої роботи сотень людей, десятків крутих команд та кількох цінних політиків.

Залишити коментар