Неділя, 27 вересня

У вівторок, 27 лютого, було обрано керівника Національної служби здоров’я України. У конкурсі на посаду переміг радник міністра охорони здоров’я у 2005-2006 роках, заступник гендиректора приватної клініки ISIDA та екс-заступник гендиректора клініки «Оберіг» Олег Петренко, набравши найбільшу кількість балів – 14,64. Друге місце з результатом у 13,16 балів посів юрист Андрій Вишневський. Нагадаємо, що НСЗУ є новим органом, що створюється у рамках медичної реформи та фактично призначений контролювати виплати у сфері охорони здоров’я. Зокрема, до повноважень служби належить обрання лікарень, що фінансуватимуться за рахунок держави, та контролювання розподілу понад 100 млрд грн на оплату послуг пацієнтів щорічно. 

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, зазначила, що переможець конкурсу має великий позитивний досвід у сфері охорони здоров’я та є досвідченим менеджером й одним із тих експертів, котрі розробляли концепцію реформування системи охорони здоров’я, що була покладена в основу закону про зміну фінансування медицини. За словами Супрун, НСЗУ буде забезпечувати кардинально новий принцип відносин між людиною та медичною системою і стане тією структурою, яка захищатиме права лікарів та пацієнтів на доступ до лікування та гідну оплату праці. Саме ця служба стане гарантом медичної реформи, а на Олега Петренка покладається обов’язок забезпечити надійну, прозору й ефективну роботу. Зазначається, що рішення про остаточне призначення переможця конкурсу має бути схваленим на засіданні уряду.

У коментарях до допису Уляни Супрун Олег Петренко характеризується користувачами як гідний фаховий кандидат із необхідним досвідом, якого потрібно захистити «від ідіотів, паразитів та шкідників».

Тимофій Бадіков, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» та член Громадської Ради при МОЗ, привітав Олега Петренка з перемогою, наголосивши, що головою НСЗУ буде фахова та чесна людина.

Політик і міський голова Тростянця Юрій Бова розповів, що добре знає переможця конкурсу як високопрофесійного фахівця у сфері медицини, та додав, що вірить у нього.

Мар’яна Возниця, головна лікарка Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», привітала Петренка з перемогою, жартома додавши, що попри успіх він продовжить читати лекції на літній школі трансформації системи охорони здоров’я та зимовій школі громадського здоров’я.

Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я, наголосив, що керівником Національної служби здоров’я обрано саме ту людину, яка заслуговує на цю роль. Згідно зі словами автора допису, Петренко ще не уявляє, скільки роботи чекає на нього, на який тиск слід очікувати та скільки нервових клітин він залишить у кабінеті, якого, до речі, ще немає.

Лікарка Любов Колонтай розповіла, що знає переможця конкурсу особисто, додавши, що з-поміж зради та беззаконня нарешті з’являються промені надії.

Ольга Стефанишина, заступниця міністра охорони здоров’я, переконана, що результати конкурсу стали дійсно важливою подією завдяки тому, що Олег Петренко прийняв для себе вольове рішення: залишити хорошу роботу в бізнесі, вийти із зони комфорту та якийсь час присвятити роботі на побудову країни. Стефанишина закликала бути такими, як Петренко, приєднуючись до команди МОЗ, бо «хто, як не ми?»

Дипломат і громадський діяч Вадим Трюхан впевнений, що це кадрове рішення викликає довіру та щире захоплення. Вітаючи Петренка з перемогою, Трюхан висловив сподівання, що керівник НСЗУ зможе почистити авгієві конюшні в цій чи не найбільш корумпованій сфері, створивши систему забезпечення українців якісними ліками за доступними цінами.

Співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда нагадав, що попри імовірну чесність і прозорість конкурсу та порядність і фаховість переможця йдеться про структуру з річним бюджетом у 100 млрд гривень.

На сторінці Центру протидії корупції повідомили, що «зрада скасовується», оскільки саме Петренко переміг у конкурсі на посаду керівника НСЗУ.

1 комментарий

  1. Національна служба здоров’я…. Міністерство охорони здоров’я ??? Яка ж кількість працівників задіяна на посадах в даних закладах ? І всі вміють рахувати кошти, а щодо охорони здоров’я ? Може хто навіть вміє поставить діагноз…. чи ще може бути яка користь .

Залишити коментар