Середа, 30 вересня

Цієї п’ятниці, 2 березня, у Москві відбулася прес-конференція українського екс-президента-втікача Віктора Януковича, упродовж якої «легітимний» поскаржився на важке та болісне життя, прокоментував свій лист до президента країни-агресора Володимира Путіна та розповів про відносини з Полом Манафортом. Український сегмент соціальної мережі Facebook вже віднайшов нові «перли» підозрюваного у державній зраді Януковича та засудив ЗМІ, що транслювали прес-конференцію в онлайн-режимі.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, розповів, що прес-конференція Януковича запам’яталась йому двома репліками «головного спікера»: «Я вам скажу, мені ніхто не заздрить сьогодні» та «Не можу сказати, що я всім задоволений, мені дуже важко». Береза цілком логічно запитав: чим саме президент-втікач незадоволений, та навіщо взагалі була організована ця зустріч із журналістами?

Журналіст Богдан Буткевич зазначив, що у його політичних поглядах існує тільки дві константи: глибока ненависть до Росії та глибоке презирство до Януковича. Журналіст побажав, аби кожному, хто хоч колись голосував за «легітимного» було дуже соромно, а до кожного, хто працював на «регіоналів», прийдуть тисячі загиблих на Донбасі та Майдані. Також Буткевич заявив, що не жартуватиме про біглого президента у своєму шоу, оскільки той заслуговує лише на вирок.

Лариса Волошина, журналістка та публіцистка, переконана, що прес-конференція Віктора Януковича мала дати одним українцям надію на те, що Москві потрібен мир на Донбасі, а інші громадяни мали обуритися, побачивши «колишнього» в ефірі, таким чином теж зігравши на користь Кремлю.

Журналіст Сергій Грішин розповів, що його головний редактор постійно наголошує: «Як тільки бачу Януковича, постійно згадую, за що стояв Майдан».

Блогер Юрій Гудименко розкритикував медіа, які транслювали прес-конференцію Януковича. За його словами, трансляція такими телеканалами, як NewsOne та «112» є цілком очікуваною, оскільки їх фінансують із Росії. Однак, зустріч екс-президента з журналістами можна було побачити і на «Українській правді». На думку Гудименка, на фоні кожного слова Януковича в інформаційному просторі починають губитися новини про звільнення двох українських прикордонників та перезапуск Конституційного суду.

Волонтер Віталій Дейнега порадив подивитися прес-конференцію Януковича тим, хто не розуміє, навіщо допомагати армії.

Блогер Сергій Іванов зазначив, що трансляція зустрічі з «колишнім» зняла останні запобіжники, які до цього існували на телебаченні.

Журналіст і головний редактор радіо «НВ» Валерій Калниш написав, що все політичне життя Віктора Януковича представлено у відрізку від «я вам не заздрю» до «мені ніхто не заздрить».

Станіслав Козлюк, журналіст, навів окремі питання з прес-конференції. Зокрема, на прохання розповісти про фінансування Віктор Янукович зазначив, що він «у гостях». Журналіст переконаний: якщо хтось вважає, що Майдан був дарма – слід просто подивитися цю зустріч з екс-очільником країни.

Журналіст Сергій Костеж написав, що смішніше за Януковича можуть бути тільки російські журналісти, які намагаються йому догодити.

Журналістка Ольга Лень розповіла, що під час зустрічі з журналістами Янукович перепитував у свого адвоката, що таке Мальдіви та Росія. На думку Лень, ніхто не повідомив колишньому президенту України, як він має відповідати на питання, що були затверджені його російськими кураторами.

Дмитро Лиховій, головний редактор «Новинарні», розкритикував дії каналу «112», наголосивши, що це підтверджує медійний підряд на роботу Януковича. За допомогою цього ЗМІ, на погляд Лиховія, суд над Януковичем має перетворитися на суд над новою владою.

Політтехнолог Олег Медведєв також зосередив увагу на телеканалах, які поставилися до слів екс-президента «як до благої вісті», навіть не перемикаючись на пряму трансляцію виступу Петра Порошенка в Конституційному суді. Приймати такий «пас», на думку Медведєва, в Україні можуть лише або п’ята колона, або «корисні ідіоти».

Блогер Мирослав Олешко зазначив, що, дивлячись на виступ Януковича, стає зрозумілим, як нам пощастило, що останні чотири роки маємо нормального президента.

Журналіст Роман Цимбалюк наголосив, що позиція Януковича «мутувала», оскільки він починає брехати та спростовувати власні слова. Так, 1 березня 2014 року він розповідав, що просив російську армію увійти до України, а тепер наголошує, що звертався з проханням надати «миротворчу поліцейську місію».

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська повідомила, що єдині слова, на які вона хоче звернути увагу у виступі Януковича – фраза про важке життя. На думку експертки, це є підтвердженням того, що зрадників не люблять ніде. Яхно-Белковська переконана, що «легітимний» власноруч дозволив Кремлю використовувати себе задля анексії Криму та початку війни на Донбасі.

Тетяна Урбанська, заступниця шеф-редактора УНІАН, навела ключові тези з виступу Віктора Януковича, на які слід звернути увагу. Зокрема, «Я писав Путіну не листа, а звернення», «За моїх часів правління долар був по 8», «В українських судах відбувається жах», «Президент Росії – людина зайнята, і я не претендую на зустріч з ним» тощо.

Залишити коментар