Середа, 25 листопада

У середу, 28 лютого, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені російським «Газпромом» обсяги газу для транзиту. Згідно з результатами двох арбітражних проваджень, «Газпром» повинен сплатити українській компанії 2,56 млрд доларів. Разом з тим суд відхилив вимоги росіян щодо штрафів за нібито у незаконний спосіб відібрані обсяги транзитного газу. Повідомляється, що, зважаючи на перемогу, сума в перерахунку на кожну українську родину складає плюс 5 тис. грн. Якби українці програли, збитки на кожну сім’ю могли скласти 146 тис. грн.

На сторінці «Нафтогаз України» повідомляється, що за деякими пунктами арбітраж все ж відмовив українській компанії. Зокрема, відхилили вимогу перегляду транзитних тарифів, оскільки заявка на перегляд, подана ще у 2009 році, не відповідала процесуальним вимогам. Також не задовольнили вимогу щодо приведення транзитного контракту у відповідність до європейського та українського законодавства.

З перемогою «Нафтогаз» привітав президент України. За словами Петра Порошенка, частина коштів піде на сплату газу, який споживався українцями в дуже складному 2014 році. Кошти до бюджету «Нафтогазу» у сумі 2 млрд 560 млн доларів, згідно зі словами президента, будуть зараховані негайно.

До привітань із успіхом у Стокгольмі приєднався і міністр інфраструктури Володимир Омелян, наголосивши, що люди, які змінили реальність та сіре майбутнє, є і серед нас.

Андрій Коболєв, голова правління «Нафтогазу», на своїй сторінці подякував усім за привітання та підтримку, повідомивши, що збирається детально ознайомитися з рішенням суду, яке складається з більш ніж тисячі сторінок.

Директор із розвитку бізнесу «Нафтогазу» Юрій Вітренко також долучився до висловлення подяки всім, хто допомагав, наголосивши, що подія є нашою спільною перемогою.

Юрій Бутусов, журналіст і головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет», назвав подію справжньою перемогою у війні з Росією, оскільки «Нафтогаз» зміг довести, що, починаючи з 2009 року, «Газпром» не виконував своїх обов’язків із транзитного контракту. Бутусов переконаний, що тривалий час Росія власноруч крала газ, що було можливим завдяки владі режиму Віктора Януковича, яка легко піддавалася шантажуванню та тиску з боку Кремля.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська впевнена, що результати арбітражу демонструють, що газова умова Володимира Путіна та Юлії Тимошенко була підписана на зручних та вигідних для Росії умовах.

Політик і журналіст Володимир Ар’єв повідомив, що не вперше можна споглядати ситуацію, коли «вона» працює, а «він» ліквідує наслідки праці.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, у своєму дописі звернувся до Юлії Тимошенко, запитавши, чи усвідомлює вона, що арбітраж фактично визнав ще майже 5 млрд доларів збитків української економіки через підписаний нею газовий контракт.

Пізніше Волох розповів, що російські ЗМІ вже почали транслювати новини, відповідно до яких «Нафтогаз» нібито не зміг отримати компенсації у Стокгольмі. До того ж, за словами Волоха, прибічники Юлії Тимошенко вже заявили, що фундамент перемоги був закладений саме нею у 2009 році. Бізнесмен із відчутним сарказмом погодився з такою заявою, пояснивши, що, якби Тимошенко не підписала «той жах та катастрофу», зараз не відбулося би жодного суду.

Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що на прес-конференції напередодні рішення арбітражного суду президент України анонсував добрі новини зі Стокгольму, однак журналісти не помітили цієї важливої теми та не змогли розвинути її у своїх запитаннях, втративши новину та актуальний коментар.

Нардепка та колишня журналістка Світлана Заліщук лаконічно зазначила, що це саме той випадок, коли перемога залишається перемогою без жодних лапок та з великої літери.

Блогер і журналіст Денис Казанський також охрестив рішення суду справжньою перемогою.

Так само до новини поставився і блогер Антон Ходза.

Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, пожартував, що тепер можна арештувати активи Норд Стріму, повернути українського футболіста Євгена Коноплянку назад, спалити «Камеді клаб» або відправити до них українську команду проекту «Ліга сміху» «Загорецьку Людмилу Степанівну».

Блогер Мирослав Олешко пояснив, що у 2014 році до влади прийшли люди, які мали політичну волю сказати «ні» контракту Тимошенко, від якого українці втратили мільярди доларів. Також Олешко підтримав думку Ірини Геращенко щодо тошо, що журналісти не звернули уваги на анонсування добрих новин зі Стокгольму на президентській конференції.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько назвав рішення суду політичним вироком підписантам угоди 2009 року з української сторони. За словами Цибулька, «це білий квиток, з яким треба каятись та йти з політики». Також автор допису поцікавився, чи слід очікувати реакції від генеральної прокуратури.

Журналіст Роман Цимбалюк передав велике вітання Юлії Тимошенко за «найкращий» контракт у світі. Найгіршим, на думку журналіста, є те, що в нашій країні це ніяк не впливатиме на політичні перспективи політика.

Залишити коментар