Неділя, 27 вересня

Компанія «Нафтогаз» звернулася до українців із проханням прикрутити тиск у котлах через дії російського «Газпрому». Повідомляється, що цього четверга, 1 березня, за декілька хвилин до початку поставки газу компанія країни-агресора повідомила про зміну попередніх домовленостей та зниження тиску в газопроводах на 20 %. Вочевидь, метою є зображення України як ненадійного транзитера, який відбирає газ. Аби російський шантаж не вдався, достатньо зменшити потребу в газі на 8-9 %. Крім того, «Нафтогаз» повідомив, що працює з місцевими владами, щоб комунальні працівники робили те ж саме для будинків із централізованим опаленням. У соціальній мережі Facebook почався флешмоб #прикрути, а пропозицію української компанії підтримав президент.

Зокрема, у зверненні «Нафтогазу» зазначається, що Європа та «Газпром» зараз грають у гру «хто кого», у ході якої наші північні сусіди намагаються влаштувати кризову ситуацію. У компанії запевняють, що протриматись українцям потрібно лише 3-4 дні, поки не минуть холоди.

У «Нафтогазі» також повідомили, що газу в наших підземних сховищах багато, але є певні технічні обмеження щодо того, скільки газу можна підняти протягом доби.

Президент України підтримав ініціативу «Нафтогазу», який закликає українців згуртуватися проти чергової провокації Кремля. Петро Порошенко додав, що приєднується до ініціативи особисто та закликає всі державні установи зменшити за можливістю температуру в приміщеннях. Також президент попросив громадян на декілька днів прикрутити опалення лише на один градус – це, за його словами, допоможе максимально уникати втрат тепла в будинках.

Блогер Антон Ходза пояснив, що це кризова ситуація, в якій українці мають діяти, як у часи кризи. Іншими словами, якщо треба прикрутити і це реально допоможе – ініціативу слід підтримати. Інша річ, що контролювати споживання населенням буде доволі важко, набагато легше буде прикрутити на промисловості та другорядних об’єктах. Також блогер сподівається, що влада має план «Б», у разі якщо акція «Нафтогазу» не спрацює.

Міський голова Дніпра Борис Філатов звернувся до мешканців міста, повідомивши, що обласна комісія з надзвичайних ситуацій прийняла рішення зменшити використання природного газу та рекомендує всім територіальним громадам до 12 березня закрити заклади гуманітарної сфери. Філатов звернувся і окремо до дітей, наголосивши, що вони матимуть додаткові канікули, однак дякувати за них потрібно «дяді Вові» із сусідньої країни та «Газпрому», які не можуть пережити історичну поразку в Стокгольмі. Весна та тепло, за словами мера Дніпра, будуть обов’язково.

Олександр Снідалов, активіст української громади в Нідерландах, розповів, що ще за кордоном відкрив для себе, що +20 є цілком комфортною температурою повітря у квартирі, а вночі можна залишати +18 або взагалі вимикати опалення. Ініціатива #прикрути, на думку Снідалова, є чудовою можливістю докласти свою руку до перемоги над країною-агресором.

Назар Приходько, волонтер, журналіст і громадський діяч, звернув увагу на те, що в українських квартирах часто відсутні регулятори для зменшення температури, а також запитав, чи слід очікувати на зменшення тарифів у разі «прикручення».

Політичний консультант Олексій Мінаков також підкреслив, що «прикрутити» є неможливою місією для більшості українців, оскільки батареї не розраховані на таке: опалення або є, або його немає.

Євген Магда, директор Інституту світової політики, назвав ініціативу «Нафтогазу» простим тестом на патріотизм.

Аналітик Тетяна Кохановська переконана, що це навдивовижу адекватна державна компанія. Однак громадяни країни є не настільки адекватними, адже, якщо зазирнути у коментарі під дописом «Нафтогазу», можна побачити повідомлення на кшталт «зарплати собі менше платіть, чого це я мушу обмежуватись?»

Блогер і журналіст Денис Казанський впевнений, що заклик є правильним, але більшість громадян, що проживають у містах, просто фізично не можуть виконати це завдання, оскільки в їхніх будинках радянська система опалення. Іншими словами, немає індивідуальних лічильників тепла та регуляторів на чавунних радіаторах. Звідси, на думку блогера, і береться те саме «зубожіння», про яке так багато говорять. Реконструкція тепломереж і систем опалення в багатоквартирних будинках та оснащення квартир лічильниками, на думку Казанського, має стати національним проектом та однією з найважливіших реформ.

Блогер Сергій Іванов закликав долучатися до ініціативи «Нафтогазу» та поширювати інформацію в мережі та реальному житті.

Карл Волох, бізнесмен і громадський діяч, переконаний, що дії «Газпрому» є потугами «маленького капосника», дешевою помстою за поразку в Стокгольмі, однак деякі проблеми для «Нафтогазу» це все ж створює.

Тетяна Бойко, експертка «Реанімаційного пакету реформ», впевнена: якби для держави енергоефективність була пріоритетом, то нічого не треба було б прикручувати. Бойко нагадала, що «теплі кредити» не працюють вже шостий місяць, а Фонд енергоефективності не запрацює у найближчі шість.

Народна депутатка Ольга Бєлькова запевнила, що критичної ситуації немає, але треба було б послати зворотний сигнал «любові» нашому «дружньому» сусіду, який у дні найбільших морозів в Україні вирішив недопоставляти газ.

Залишити коментар