Понеділок, 30 листопада

У Лос-Анджелесі на сцені театру «Долбі» відбулось 90-те нагородження преміями Американської академії кінематографічних мистецтв і наук Оскар-2018. Ведучим премії вдруге став комік Джиммі Кіммел, а головним тріумфатором визнали стрічку «Форма води» режисера Гільєрмо дель Торо. Opinion зібрав реакції користувачів вітчизняної мережі Facebook, аби зрозуміти, чи погодились українці з іменами переможців. 

Режисерка Марина Степанська поділилася власними «відкриттями» з цьогорічної церемонії Оскар, серед яких здивування українських коментаторів щодо кількості людей, які відповідають за звукове супроводження фільму, та сюжети українських каналів про те, хто із зірок з’явився на Оскарі без бюстгальтеру.

Кінокритик Андрій Алфьоров зазначив, що Оскар минув без сюрпризів, майже не вийшовши за межі попередніх прогнозів. Зокрема, на думку кінокритика, режисер «Форми води» зміг потрапити у самий нерв часу, стрічка «Три білборди під Еббінґом, Міссурі» стала майже народною, а Крістофер Нолан отримав принизливі нагороди за «Дюнкерк».

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва закцентувала увагу на кращому документальному фільмі, яким на цей раз визнали «Ікар» Бряна Фогеля, в якому в деталях розібрано, як російські спортсмени зловживають допінгом. За словами журналістки, до нагородження російські журналісти критикували фільм, а тепер змушені писати і про переможця, і про сюжет стрічки.

Художник і музикант Юрій Журавель привітав Гері Олдмена у доволі гумористичній манері, опублікувавши його портрет. Журавель переконаний, «цей мерзотник» мав отримати «Оскар» ще у 1986-му.

Блогер Дмитро Коваленко пожартував, що у разі, якщо героїня фільму закохується у сантехніка, то це слід вважати порнофільмом, а якщо коханцем виявляється «риба з обличчям Сергія Безрукова» – це мистецтво та чотири премії.

Олексій Пальчунов, журналіст, розкритикував «Форму води», заявивши, що шаблонні сценарні ходи відкрили загальний розвиток та фінал стрічки вже на 15-й хвилині перегляду. Крім того, журналіст впевнений, що авторська команда свідомо використовувала маніпулятивні технології, які повинні змусити глядачів співчувати та платити. Чому тоді фільм все ж здобув перемогу? Пальчунов вважає, що, можливо, відповідь слід шукати в самому Оскарі як конкурсі масового американського кіно або й взагалі конкурсі політичному.

Олег «Мох» Гнатів, продюсер Familia Perkalaba та блогер, опублікував жартівливу картинку на підтримку стрічки «Три білборди під Еббінґом, Міссурі», яку чимало глядачів вважали головним претендентом на перемогу.

Журналістка Юлія П’ятецька розповіла, що після оголошення результатів премії Оскар полюбляє читати коментарі, в яких майже завжди розгортається «зразкова» дискусія.

Валентина Руденко, заслужена діячка мистецтв України, не погодилася з думкою Американської кіноакадемії щодо фільму-переможця, висловивши сподівання, що це був жарт.

Прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган розповіла про жарт ведучого церемонії під час вручення нагороди фільму «Ікар». Джиммі Кіммел, відомий комік, зауважив: «Принаймні, можна сказати із впевненістю, що у ці вибори Путін не втручався».

Фотограф Тарас Терлецький назвав «Форму води» непоганою казкою у чудовій стилістиці, однак зауважив, що «Три білборди…» – справжній шедевр. Такий вибір на користь Гільєрмо дель Торо продемонстрував, на думку автора допису, що Америка відмовляється бачити свої проблеми, які знаходяться «під носом».

Журналістка Анастасія Товт розповіла, як, готуючи матеріал про результати нагородження, вже надрукувала поруч із кращим фільмом «Три білборди…», однак все ж таки текст довелось перероблювати. Товт навела слова ведучого церемонії: «чоловіки настільки зіпсувалися, що жінки готові полюбити навіть рибу».

Олена Яхно, журналістка, поділилася своєю радістю щодо перемоги анімаційного шедевру «Таємниця Коко», яка для неї стала одним із найбільш яскравих кіновражень останнього часу.

Залишити коментар