Четвер, 1 жовтня

Представники зоозахисної ініціативи UAnimals, що пропагує гуманне ставлення до тварин та виступає за заборону експлуатації звірів у сфері розваг, опублікували уривок з інтерв’ю міністра культури України, в якому Євген Нищук заявляє про необхідність продовження використання тварин у цирках. Такі думки міністра викликали неабияке обурення у захисників тварин.

У відеозапис, який організація запропонувала до перегляду на своїй сторінці, було вмонтовано кадри із зображенням реальних умов утримання циркових тварин. Особливо іронічно вони виглядають разом із твердженням Нищука, що тварин слід залишити у цирках за умови гідної опіки та догляду.

Директорка видавництва «Основи» Дана Павличко зазначила, що може пережити багато чого від нашої влади і зокрема від Євгена Нищука, однак захист цирку з тваринами Павличко назвала «новим дном».

Журналіст і радіоведучий Володимир Бєглов також розкритикував заяву міністра культури, порівнявши це з теоретично можливим схваленням міністром охорони здоров’я ініціативи з поширення гепатиту або підтримкою міністром освіти булінгу в школах.

Художник та учасник арт-групи GAZ Василь Грубляк виступив проти того, аби в цирках виступали тварини, та запропонував відправити на переатестацію всіх хранителів 250-річних традицій. Серед умов «переатестації» – стрибки у палаюче кільце, їзда на одноколісному велосипеді задом наперед з балалайкою тощо. Тих, хто справлятиметься, можна було б годувати рафінованим цукром, а невдах – бити електричною палицею.

Борис Даневич, експерт у сфері медичного права України, запропонував міністрові культури навести доказ хоча б одного випадку гуманного поводження із тваринами у цирку. Саме докази, а не загальні пусті слова.

Дизайнерка Юлія Клименко розповіла, що найбільше в цій ситуації не розуміє батьків, які відводять дітей до цирку, у такий спосіб підтримуючи та фінансуючи ці заклади насильства. Щодо міністра культури, то авторка допису хотіла б прибрати його не лише з посади, але й із планети взагалі.

Олена Козаченко, волонтерка та журналістка, запропонувала Євгену Нищуку хоча б один день пожити як циркова тварина.

Журналістка Аліса Корж запитала, чому українці так не люблять все живе: якщо веган – то радикал; якщо проти натуральних шуб – то екстреміст; цирк без тварин – діти без дитинства тощо.

Актор Вадим Курилко зазначив, що у прогресивних країнах люди давно зрозуміли, що демонструвати на арені насилля над тваринами – це злочин і дуже шкідлива річ для людської психіки.

Охоронник Дніпровського державного цирку Станіслав Матвєєв переконаний, що міністр культури правий на 100 %, оскільки до цирку найчастіше ходять діти, яким найбільше подобаються номери з тваринами. Матвеєв упевнений, що за умови зникнення тварин із цирку, відвідуваність цирку різко знизиться, а заклади як такі взагалі можуть зникнути.

Продюсер Володимир Сивоконь запропонував дресирувати міністра культури.

Політична експертка Ольга Хомякова вважає, що цирк і тварини є нероздільними для Нищука, бо більшість із нас мали цей досвід в дитинстві, і це триває вже 259 років.

Режисерка та громадська діячка Катерина Чепура назвала Мінкульт хворим апендиксом, який треба видаляти. І річ не в конкретному міністрі, а в системі, за якою кілька людей вирішують, що таке культура.

Валерія Сочивець, режисерка та акторка, виступила за цирк без тварин.

Театрознавиця Мар’яна Янкевич усвідомлює, що без тварин знизиться рівень прибутку цирків, однак водночас виступає проти знущання над тваринами, які фактично є рабами.

3 комментария

  1. Анастасія on

    Нехай його діти по-сидять в клітках, як сидять ті тварини! Нехай його дітей так полупцюють і приручать як тих тварин! Нехай його діти, будуть в цирку на «побігушках» як ті нещасні тварини!

  2. Розваги, розваги, розваги… ще й для дітей? А культура тут до чого? Дітям потрібна активність та зайнятість для навчання і виховання самодостатності та поваги до всього, що має цінність. Дітей культурні батькі та свідомі виховавателі розважають не цирком з тваринами! Чому в Україні не створюють розваг, що дадуть альтернативу не окультуреним батькам? Раз ще такі є і саме їх виховували їх батьки, затягуючи на такі розваги 20-30-40-…-200 років тому!
    Такий аргумент, як «до цирку найчастіше ходять діти» — не підтримують усі ті батьки, що НЕ ВОДЯТЬ дітей до цирку, в яком є тварини. Діти не ХОДЯТЬ у цирк, їм нав»язують таку розвагу (А НЕ КУЛЬТУРУ) і затягують до таких розваг, бо альтернативи не пропонує ринок та культура, яка засіла в злиднях та безкультурних аргументуваннях збоченого тягання тварин на арені і дітей до розваг у споглядалки на тих тварин!
    Саме дивне, що цього не бачать чиновники та їх дружини. які пруться у «культуну» владу!!!
    Петиція: http://bit.ly/2p2mLa7

Залишити коментар