П'ятниця, 25 вересня

Конфлікт між Національним медичним університетом на чолі з Катериною Амосовою та Міністерством охорони здоров’я, про який вже писав Opinion, набуває нових обертів. Так, у понеділок, 5 березня, в центрі Києва на алеї Героїв Небесної сотні невідомі вивісили банер на підтримку Амосової з текстом «Судді за мене! Студенти за мене! Для перемоги Революції гідності геть Супрун!» Відсторонена від посади ректорка заперечила свою причетність до банера, закликавши правоохоронців провести відповідні слідчі дії.

Новину про банер повідомив юрист Масі Найєм на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. За його словами, повісити подібний постер над вулицею, де загинули люди, є аморальним вчинком, а сам текст читається як «я підкуплю будь-який суд та залишусь на своїй посаді». До того ж Найєм наголосив, що Катерина Амосова має стільки ж спільного з Революцією гідності, як і з «продажом коров’ячого м’яса в Індії». Пізніше юрист оновив свій допис, повідомивши про заперечення Амосовою своєї причетності, та висловив сподівання, що відбудеться відповідне розслідування.

Сама Катерина Амосова назвала ситуацію черговим проявом інформаційної війни проти медуніверситету, що триває, за її словами, вже півроку. Відсторонена від посади ректорка заявила, що ані вона, ані будь-хто з її оточення не причетні до розміщення цього банеру. Крім того, Амосова повідомила, що готує заяви до поліції та прокуратури Києва, та попросила Арсена Авакова, міністра внутрішніх справ, особисто проконтролювати розслідування.

Олександра Бойко, лікарка-інтерн, розповіла про власне бачення розвитку подій, серед яких тотальна безкарність, ініціативи «знизу» та чиясь невдала провокація.

Сімейний лікар та секретар Громадської ради при МОЗ Євген Гончар схиляється до думки, що банер є провокацією, яку здійснили невідомі недоброзичливці Амосової, однак конкретних імен автор допису не знає. Гончар наголосив, що Міністерство охорони здоров’я до цього стосунку не має. Водночас лікар впевнений, що подібне може бути характерним для ректорату університету, адже проректором із науково-педагогічної діяльності призначили регіонала-антимайданівця, у стінах закладу розкрадають державне майно та кошти, розповсюджуються сотні замовних публікацій тощо.

Психолог Дмитро Залеський повідомив, що знає Катерину Амосову багато років, та зазначив, що це не її стиль. Залеський також додав, що йому страшенно прикро, що дві порядні та віддані Україні людини ганебно сваряться.

Волонтер Данило Ковжун розповів, що банер зняли протягом однієї години.

Станіслав Краснов, військовик і громадський діяч, переконаний, що сьогодні стало модним вирішувати особисті проблеми, прикриваючись Небесною сотнею і Революцією гідності взагалі. Якщо плакат – дійсно справа рук Катерини Амосової, то, на переконання Краснова, вона зробила гірше тільки собі.

Сергій Литвинюк, менеджер гурту «Кому Вниз», прокоментував ситуацію дуже лаконічно, назвавши Катерину Амосову «нехорошою».

Іван Примаченко, співзасновник українських онлайн-курсів Prometheus, розкритикував дії Катерини Амосової, зазначивши, що вона спекулює на Революції гідності, тим часом беручи проректорами регіоналів та отримуючи публічну підтримку від регіонала Рабіновича. Захист корупційних інтересів ім’ям загиблих на Майдані, на думку Примаченка, є тією червоною лінією, яку ми не можемо дати переступати, «інакше бойко, рабіновичі та медведчуки із компанією будуть нас повчати, за що стояв Майдан».

Залишити коментар