Субота, 26 вересня

У вівторок, 6 березня, біля станції метро «Лісова» в Києві співробітник батальйону спеціального призначення Національної поліції, який підозрюється у збуті боєприпасів, чинив спротив правоохоронцям під час спроби затримання і кинув у них гранату. Поліцейському вдалося втекти з місця подій. Повідомляється, що він мав стосунок до розформованого спецпідрозділу міліції «Беркут».

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська повідомила, що нині вживається комплекс невідкладних дій щодо затримання біглого зловмисника, та наголосила, що СБУ щодня реалізує комплекс заходів із блокування ввезення та торгівлі зброєю та боєприпасів у мирних регіонах України. За останній рік, згідно з даними Гітлянської, з незаконного обігу було вилучено 1 238 одиниць зброї, 496 551 боєприпасів (набої, міни та гранати), 4 саморобні вибухові пристрої та 346,5 кг вибухових речовин.

Народний депутат Ігор Мосійчук наголосив, що світ не є чорно-білим, і не слід на прикладі одного співробітника оцінювати роботу цілого відомства: і там, і там є злочинці та корупціонери, але так само і там, і там є порядні хлопці, які захищають нас із вами від злочинців та окупантів. Події у Києві, за словами народного обранця, є якраз прикладом подібної ситуації.

Борислав Береза, громадський діяч та екс-речник Правого сектору, відреагував на ситуацію доволі скептично, перепитавши, чи не почали пожежники бити медиків.

Журналіст Денис Бігус пожартував, що колишній «беркутівець», який жбурнув гранату в працівників Служби безпеки України, просто не читав дописів міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що «Беркуту» більше не існує.

Колумніст Дмитро Литвин зазначив, що найцікавішим у цій ситуації є факт втечі поліцейського. За словами автора допису, останнім часом з’явилась навіть певна тенденція у разі чого кидати гранату та втікати. На думку Литвина, це виглядає так, ніби граната у подібних ситуаціях є більш ефективною зброєю, аніж вогнепальна зброя. Колумніст також поцікавився, чи існує у силових структурах щось на кшталт навчання, як правильно діяти у подібних ситуаціях.

У коментарях до цього допису журналіст Сергій Костеж пояснив, що застосування вогнепальної зброї та стрілянина є зайвою статтею, причому доволі серйозною. Натомість, використавши гранату, зловмисник може сказати, що вона просто випала із сумки, та отримати покарання за незаконне зберігання боєприпасів.

Назар Приходько, волонтер, журналіст і громадський діяч, заявив, що після цієї ситуації ні в кого не може залишатися сумнівів щодо людей, які входять до патрульної поліції. Однак пізніше волонтер додав, що зловмисник насправді виявився переатестованим «Беркутом», а не його новою поліцією.

Громадський активіст і піарник Олександр Равчев жартома повідомив, що не знає, за кого вболівати у подібній ситуації: за колишнього «беркутівця» чи СБУшників.

Військовий експерт Олег Стариков навів власний первинний аналіз ситуації, згідно з яким складається враження, що операція СБУ проводилася співробітниками першого року служби, а план затверджував начальник, направлений за партійною квотою для підкріплення кадрового складу регіонального управління. Також експерт додав, що «беркутівець» виявився доволі спритним бійцем із великим бойовим досвідом. З одного боку, автор допису радіє, що такі професіонали є в поліції, але з іншого – засмучується, оскільки незрозуміло, як він залишився у правоохоронних органах, якщо Арсен Аваков постійно заявляв про чесність і професійність кадрових комісій.

Олег Стариков також додав питання стосовно цієї ситуації. Насамперед його цікавить, чи дійсно був схвалений план операції регіональним керівником та керівництвом СБУ, чому не було додаткової допомоги та хто підписував подання на зарахування «екс-беркутівця» до лав національної поліції.

Залишити коментар