Середа, 30 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Ця епоха, з 8 по 15 березня, так щільно насичена бурульками на дахах, могутніми ріками талого снігу поміж маршруток та дитячих майданчиків, нашими піруетами, як в Альони Савченко, на вранішній ожеледиці, бронхітами, ларингітами, авітамінозом, непримиренними баталіями навколо 8 Березня, завжди відчуттям чогось рідного, великого і справжнього, 9-10 березня, махання руками на набридлий сніг, закликання +20 градусів, сонця і сухих тротуарів, що розумієш: прийшла нарешті весна. Так, вона рання і капризуля. Але ж хто в юності був надто чемним, із прилизаним чубчиком?

Тому ми розгортаємо сторінки цьогорічної цієї епохи поступово і спокійно.

8 березня в Україні переважатиме волога повітряна маса. Випадатимуть дощ і мокрий сніг. Західні області та південна частина утримаються від опадів. Температура повітря добереться протягом дня до 0-5 градусів тепла. На заході та півдні – до 5-12 градусів, а в Криму – до 12-16 градусів вище нуля.

фото: wetter3.de

9-10 березня, у Шевченківські дні, волога погода втримається. Проте опади будуть нерівномірними й чергуватимуться із проясненнями. Температура повітря досягне вдень 2-7 градусів тепла, на півдні  – до 12 тепла, у Криму – до 14-16 тепла. У Харківській, Луганській, Сумській областях ще буде прохолодно, вночі до 6 морозу, вдень близько нуля.

Внаслідок домінування теплої вологої атлантичної повітряної маси очікуються тумани із погіршенням видимості до 300-500 метрів, у нічні та ранкові години – ожеледь та посилення ожеледиці.

Поступово тане сніг та лід на річках і ставках, тому рибалкам слід бути особливо бути обережними. Дуже уважно треба стежити за дітьми, щоб вони не бавилися на тонкому весняному льоду.

Надалі, 11-15 березня, ці процеси сніго- та льодотанення стануть інтенсивнішими. Адже у більшості областей України передбачається подальше потепління. Температура повітря у західних областях становитиме 8-14 градусів тепла, у південній частині – 7-12 градусів тепла. Переважатиме денна температура повітря в Україні з понеділка по четвер 3-9 градусів вище нуля. На північному сході, Сумщина, Харківщина, Луганщина, очікується 0-4 градуси тепла.

У Києві 8 березня погода обіцяє бути вологою, але впродовж дня не дуже дошкуляти опадами, близько 1-2 градусів тепла. І, звичайно, особливо святкові калюжі та снігові салати на зупинках та тротуарах. Бурульки!

9-10 березня погода зробить все для того, щоб напоїти атлантичною весняною вологою майбутні садки вишневі коло хати. Це буде якщо не дощ чи мокрий сніг, то туман або серпанок. Проте, опади та явища обіцяють бути не метеорологічними диктаторами й поступатимуться місцем проясненням. У столиці 9-10 березня вночі 0-2 градуси морозу, вдень 4-6 градусів тепла.

Не забувайте про відповідне взуття та шалики з шапками. Адже така погода сприяє вірусам, застудам, загостренню серцево-судинних недуг. Не можна захворіти напередодні справжнього тепла.

У період з 11 по 15 березня в Києві втримається волога, відносно тепла повітряна маса. Очікуються періодичні опади у вигляді дощу та місцями мокрого снігу. У нічні години температура повітря знижуватиметься до невеликих «мінусів». Протягом дня стовпчики термометрів коливатимуться в межах 2-5 градусів тепла.

Суттєвішого потепління слід очікувати з кінця наступного тижня.

Пишається калинонька,

Явор молодіє,

А кругом їх верболози

Й лози зеленіють.

Т. Шевченко

Дочекалися весни – дочекаємося зелених верболозів. Обов’язково.

Ще трохи.

2 комментария

  1. Шановна Наталю, у Вашій інтерпритації навіть невтішний прогноз погоди приємно читати! Тому з святом Вас і з Весною, тим більш, що Ви нам її обіцяєте

Залишити коментар