Четвер, 1 жовтня

Напередодні 8 Березня в соціальній мережі Facebook розгорілась дискусія щодо святкування Міжнародного жіночого дня. З-поміж усіх «за» та «проти» окрему увагу користувачів привернули дописи українок, які попрохали не вітати їх цього дня. Детальніше про передумови та причини такого рішення – у реакціях від Opinion. Нагадаємо, раніше ми вже розповідали про думки експертів щодо відзначання 8 Березня та 23 лютого.

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я, розповіла, що напередодні 8 Березня біля її робочого місця з’являється все більше букетів із квітами та привітань зі святом. Супрун попросила не вітати її цього дня і не дарувати квітів та інших подарунків, оскільки вона не сприймає це свято як привід вітати жінку з тим, що вона жінка. Лікарка наголосила, що боротьба проти гендерної дискримінації є важливим та відповідальним процесом, котрий необхідно підтримувати не подарунками раз на рік, а активною громадянською позицією. Вона закликала підтримувати жінок, які стали жертвами насильства чи дискримінації, та повідомляти про такі випадки відповідним державним структурам і організаціям.

Народна депутатка Валерія Заружко зазначила, що дуже любить, коли їй дарують квіти, однак цього разу попрохала для себе інший прояв уваги. Нардепка звернулася до своїх читачів із проханням допомогти зберегти життя п’ятирічному хлопчику Герману Савченку, назвавши це найкращим подарунком.

Волонтерка Вікторія Петрова також повідомила, що не святкує та не розуміє це свято, однак готова прийняти «подарунки» на картку або готівкою. Гроші потрібні для військових, які потребують ліків, а також на катушку для металошукача, яка допоможе українським захисникам вберегтися при розмінуванні.

Телеведуча Наталка Фіцич вчергове нагадала, що не святкує, та попросила враховувати її думку та не вітати з 8 Березня.

Анжеліка Рудницька, співачка, телеведуча та художниця, пояснила, що 8 Березня є не святом, а днем-символом, коли жінки у світі нагадують про свої права. Рудницька додала, що за права треба боротися кожного дня, так само щодня можна приймати подарунки та квіти, особливо якщо їх дарують щиро.

Журналістка Оксана Маруняк написала, що краще погодиться на перегляд поганого кіно, аніж на привітання з весною.

Ольга Лапушена, головна редакторка журналу «Малюк Котя», також про всяк випадок попросила не вітати її з 8 Березня.

Письменниця Олена Герасим’юк зазначила, що головна причина боротьби за права жінок – те, що про них ніхто не думає. До прикладу авторка допису привела один з аргументів тих, хто називає 8 Березня «совковим» святом: є аналог у вигляді Дня матері. Однак ніхто не замислюється, що є жінки, які попри бажання так і не змогли народити.

Співачка Марія Бурмака наголосила, що вітати, якщо таке бажання є, все ж треба, як і дарувати подарунки, адже ніхто не відмовиться від гарних парфумів, милої прикраси чи квитків на концерт улюбленого гурту. Співачка підкреслила, що головне – робити все без демонстративних заяв.

Лілія Батюк-Нечипоренко, українська поетеса, назвала свято занадто політизованим, однак додала, що протестувати проти нього виходом на роботу чи гарчати на чоловіків, котрі вітають, вона не збирається. Також поетеса додала, що за її спостереженнями частіше вітають все ж жінки, не розуміючи, що суть цього дня більше полягає у солідарності жінок, ніж у чомусь іншому.

Письменник Денис Мандзюк назвав прохання не вітати з 8 Березня мейнстрімом та звернувся до жінок із проханням відповісти, чи вітати їх зі святом. Щодо тих, хто нічого не напише, письменник пообіцяв вирішувати самостійно.

Блогер Антон Ходза опублікував жартівливий допис, що ілюструє складний вибір, з чим, кого та як вітати.

5 комментария

 1. Александр on

  Статья- галимая пропаганда. Все как праздновали так и празднуют. А Вы придумали как отвлечь людей от реальных проблем путем создания надуманных

  • Opinion

   Доброго ранку. Цей матеріал не стаття, а лише зібрані реакції з соціальної мережі на тему дискусії, що триває

 2. Помните в «Служебном романе»
  -Значит,хорошие сапоги-нужно брать!
  Если Супрун не отмечает 8 Марта,то даже те,кто раньше не отмечал теперь начнут,чтобы не превратиться в ЭТО

 3. Виктория on

  Стаья отражает настроение………………..в сегодняшние времена гендерной агрессии ( запущена гибридная война против создания семьи,жестокость властьдержащих «альфасамцов», нищета) выглядят цинично поздравления ,несчастные три тюльпанчика- пошло и статично

Залишити коментар