Четвер, 24 вересня

Закарпаття: остання сторінка зимової казки

Зима, яка вирішила дещо затриматися в наших широтах, нарешті починає відступ. Найяскравіше він помітний у містах, у південніших краях і на рівнині.

А от гірське Закарпаття і вже в календарну весну ще дописувало свою зимову казку. Казку Карпат. Гірським схилам і стрімким ялинам так пасують суворі, але мальовничі зимові ознаки. Бездоганний сніг, який містяни, схоже, можуть побачити тепер хіба в горах (адже тут він насправді кришталевий) – це ще одна коштовна монета в скарбничку привабливості туристичного регіону. Цю перевагу сповна оцінили лижники, котрі зраділи несподіваному продовженню сезону, та любителі походів у гори, яким найбільше до вподоби саме краса й екстрим засніжених Карпат.

Фахівці закарпатського туризму зазначають: зимовий відпочинок, безперечно, серед пріоритетів галузі. Свалявський, Рахівський та Міжгірський райони, а також Великоберезнянщина, зокрема, курорт Вишка, стали ще популярнішими в туристів. Тримають марку бази в Пилипці та Ізках, а знаменитий Драгобрат, судячи з усього, прийматиме любителів покататися аж до травня. Закарпатські бази завбачливо купують штучні системи осніження, уникаючи проблем із безсніжними зимами. Щоправда, наприкінці цієї зими проблем із «білою ковдрою» не виникло: сніг був природний на радість і гостям, і господарям. Клімат найзахіднішого регіону України сприятливий для розбудови зимової туристичної інфраструктури. Високий попит на навчально-тренувальні бази для майбутніх олімпійців. І розвиток зимового туризму – одна із стратегічних цілей Закарпаття майбутніх років.

А поки що ми зафіксували для вас останню сторінку цієї зимової казки. Продовження її писатиметься вже наступного сезону, зараз же зима нарешті поступається весні…

Фото: Сергій Гудак

1 комментарий

Залишити коментар