Середа, 2 грудня

Минулого четверга, 8 березня, прикордонники на Донбасі затримали керівника центру зі звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, який був переговорником щодо звільнення полонених. Його затримали з арсеналом зброї під час виїзду з окупованої бойовиками території. Повідомляється, що Рубан має тісний зв’язок із Віктором Медведчуком, кумом президента країни-агресора Володимира Путіна.

Блогер, волонтер та колишній учасник АТО Мирослав Гай розповів, що нині відбуваються спроби усіма шляхами «дистанціювати» Рубана від Медведчука, однак зробити це неможливо. Також Гай повідомив, що для укриття мережі терористичних російських груп відбуваються намагання невілювати в інформаційному полі саму ідею про наявність такої мережі та підготовки терактів.

Мирослав Гай наголосив, що найближчим часом ми можемо почути чимало версій від команди Медведчука, однак вірити потрібно не версіям, а комплексу доказів, ігноруючи замовні статті росіян, які «посипляться з усіх щілин».

Народний депутат Ігор Мосійчук розповів, що нині розслідується як мінімум дві спроби збройної атаки на український парламент. Мосійчук привітав українські спецслужби з блискучими оперативними діями з виявлення ворожої агентури, однак звернув увагу на дві дуже важливі обставини. По-перше, настав час на законодавчому рівні розробити цілісну державну програму боротьби з тероризмом. По-друге, найбільш уразливим з боку терористів є купол українського парламенту, під яким розташована величезна скляна люстра. Влучення в купол декількох зарядів може призвести до гибелі майже всіх, хто буде знаходитися в парламентській залі, ложах та на балконах.

Блогер Мирослав Олешко нагадав, що саме затриманий Рубан разом із Надією Савченко їздив на каву до терориста Олександра Захарченка, саме він намагався зробити бізнес з обміну полонених і погрожував блогеру та Геннадію Афанасьєву за те, що він відмовився підтримувати Надію Савченко. Автор допису подякував СБУ за те, що знову врятували життя.

Колишній нардеп та політичний консультант Віктор Уколов впевнений, що Рубан може бути лише однією з ланок розгалуженої змови. Експерт переконаний: довіряти заявам затриманого не можна, адже можливо підкинути пістолет, автомат, але непомітно підкинути цілий арсенал – нереально.

Пізніше Уколов додав, що Києву готували кривавий хаос. На його думку, якщо українці будуть уважними, пильними і більше підтримуватимуть один одного, довіряючи при цьому власним спецслужбам, зловмисники не зможуть нічого зробити.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська наголосила, що звинувачення СБУ лише засвідчують, що фігура Рубана є виключно однією з частин підготовки дестабілізації ситуації в країні. Експертка також підтримала думку Віктора Уколова про те, що підкинути арсенал зброї неможливо.

Також Яхно-Белковська впевнена, що є вагомі підстави для того, аби висувати серйозні звинувачення проти затриманого Рубана.

Святослав Стеценко, військовий експерт, розповів, що знав про Рубана ще до Революції гідності, вже тоді він почав працювати з людьми Медведчука. Стеценко впевнений, що затриманий не володіє необхідними навичками, аби здійснювати державні перевороти, збройні нальоти чи криваві диверсії. Максимальний рівень Рубана – поговорити на камеру з поважним виразом обличчя.

Блогер Сергій Іванов поцікавився, чи є звичайним збігом ситуація, за якої у Рубана та Єфремова адвокат виявився спільним.

Іванов також додав, що Медведчука не чіпатимуть, заколот є віртуальним, а арешт Рубана є наслідком необачності. На думку блогера, в Україні залишаються незмінними дві речі: солд-аути Олега Вінника та кум російського президента.

Політичний консультант Володимир Горковенко звернув увагу на те, що практично непоміченими залишились заяви Єгора Соболєва та Семена Семенченка про те, що не буде мирних акцій і що у людей є зброя. Якщо ж подивитись на «Офіцерський корпус», то в керівництві можна побачити волонтерку від партії «Самопоміч» Аллу Борисенко, яка заявляла, що її команда нібито звільнила 676 бійців із російського полону. На погляд Горковенка, ця цифра є надто вражаючою, аби бути правдою.

Блогер Микола Воськало пожартував, що через арешт Рубана Медведчук перебуває у страшній паніці, фіктивно розлучився з дружиною, попрощався з Володимиром Путіним та, зробивши пластичну операцію, втікає з країни.

Кінорежисер Василь Босович переконаний, що СБУ останнім часом приємно дивує, а якщо так піде і далі, то для «протухлих феесбешних консерв» доведеться закладати спеціальні холодильники.

Залишити коментар