Вівторок, 22 вересня

Цієї середи, 14 березня, помер видатний англійський фізик-теоретик та популяризатор науки — Стівен Гокінг. Вчений помер у себе вдома в Кембриджі у віці 76-ти років. Попри багаторічні страждання та постійну боротьбу з надзвичайно важкою хворобою Гокінг все ж продовжував займатися науковою діяльність та вів активне громадське життя. Результатами його роботи стали численні відкриття, ґрунтовні наукові праці, слава й визнання у всьому світі. Постаттю вченого та його книгами захоплюються навіть ті, хто не має нічого спільного з наукою.

Письменниця та перекладачка Маріанна Кіяновська розповіла, що для неї Стівен Гокінг був вчителем того, як можна бути вільним. Авторка переконана, вчений був людиною майбутнього, яка силою думки впритул наблизилася до зір.

Журналістка Наталія Андреєва впевнена, що за Гокінгом у соціальних мережах сумуватимуть значно менше, аніж за якимось актором чи письменником. Натомість журналістка наголосила, що особисто для неї він був не просто фізиком, що досліджував чорну діру, але й доводив, що справжня безодня можливостей – всередині кожного.

Громовиця Бердник, письменниця та журналістка, написала, що без таких людей наша планета стає пустою, та побажала вченому добрих мандрів у глибинах Безмірності. Адже там є, з ким поспілкуватися на рівних. І є, що відкривати.

Громадський активіст Олександр Вінницький зізнався, що саме завдяки Стівену Гокінгу він пошкодував, що не вступив до фізичного факультету, однак і досі мріє, що колись отримає цю освіту.

Анатолій Гриценко, політик та військовий діяч, наголосив, що Гокінг був надзвичайно мужньою та розумною людиною, яка, продукуючи ідеї планетарного масштабу, дивився не на два кроки наперед, а на два покоління.

Художниця та поетеса Аліна Звіздецька розповіла, що для неї Гокінг був прикладом нереальних людських можливостей. Саме завдяки вченому авторка допису усвідомила, що справжнім життя є лише тоді, коли ти живеш вагомими речами.

Письменник та мандрівник Макс Кідрук лише зазначив, що ніколи раніше настільки потужні розум та воля не були ув’язнені у такому недосконалому тілі.

Іван Лешко, ІТ-спеціаліст, наголосив, що змість того, аби сумувати за вченим у соціальних мережах, варто прочитати хоча б одну з його книжок. На думку Лешка, це буде найкращим вшануванням пам’яті про великого науковця.

Нардеп та лідер Радикальної партії Олег Ляшко також долучився до вшанування пам’яті Стівена Гокінга, назвавши його справжнім генієм сучасності, якому більше 50 років довелось жити із діагнозом, несумісним із життям.

Письменник Остап Микитюк підкреслив, що людство завдячує відкриттям Гокінга, а його смерть є великою втратою для науки та всього людства.

Леся Москаленко, журналістка, розповіла, що після смерті Гокінга залишились Теорія великого вибуху, чорні діри як двері в інші світи, неймовірні форми життя на інших планетах. Залишилось і питання про те, що відбувається з речами там, куди не потрапляє навіть світло. Журналістка також нагадала, що попри тяжку хворобу та наукову діяльність видатний вчений навіть озвучив себе в культових «Сімпоснах» та «Футурамі». А у 2017 році у вигляді голограми розповідав у Києві про заселення Місяця та штучний інтелект.

Блогер Борис Немировський переконаний, що насправді шкода саме Стівена Гокінга, оскільки він був неймовірний.

Олексій Хмара, колишній виконавчий директор Transparency International, зізнався, що з-поміж усіх книг Гокінга найбільше йому подобаються книжки про космос, написані для дітей. Одну з таких саме зараз Хмара читає зі своїми дітьми. Автор допису порадив подивитися художню стрічку «Теорія всього», яка розповідає про видатний розум, який ми втратили.

Іван Хом’як, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка, впевнений, що Стівен Гокінг став чудовим прикладом того, як сила волі перемагає силу м’язів, силу грошей і силу розуму. Саме Гокінга науковець вважає прикладом для наслідування.

Петро Балог, віце-директор Інституту релігійних наук, розповів про Гокінг не бачив ані потреби, ані можливості в існуванні у нашому Всесвіті когось такого, як Бог. Що цікаво, Гокінг натомість допускав існування інших організмів поза полем нашого бачення, таких як інопланетяни, тобто говорив про можливість існування позаземних інтелігентних створінь, однак не допускав можливості існування позаземного Інтелекту (Бога). Балог припустив, що висновки Стівена Гокінга, які елімінують існування Бога, можуть лише зробити теорію його існування ще більш правдоподібною. Такий собі «парадокс Гокінга».

Залишити коментар