Середа, 30 вересня

Упродовж урочистої церемонії зустрічі федерального президента Республіки Австрія Александера Ван дер Беллена у Києві стався невеликий курйоз, який набув чималого обговорення у соціальних мережах. З воїна почесної варти вітром здуло шапку. Після формальної частини та звучання гімну президенти пішли червоною доріжкою, порівнявшись із шапкою, Петро Порошенко підняв її та повернув воїну.

Відеозаписом із «подією» поділився Святослав Цеголко, прес-секретар президента. За його словами, військова шапка з українським тризубом не повинна лежати на землі. Вчинок Порошенка Святослав Цеголко назвав дуже людяним.

 

У коментарях до допису користувачі почали жартувати та порівнювати вчинок українського президента з його попередниками. Зокрема, закликали відчути різницю: оскільки «легітимний», за словами дописувачів, шапки не підіймав, а знімав. Натомість письменники брати Капранови пожартували, що найближчим часом слід чекати на закиди про те, що Петро Порошенко таким чином вирішив підняти рейтинг, а сама шапка впала завдяки безпосередньому втручанню політтехнологів.

Жарти та порівняння Петра Порошенка з біглим екс-президентом Віктором Януковичем стали чи не найбільш популярним аспектом обговорення ситуації. Зокрема журналіст Богдан Амінов підкреслив, що зміни у владі все ж є, адже Янукович би шапку просто вкрав.

Журналіст і сценарист Юрко Космина також приєднався до жартівливих аналогій з «легітимним» президентом, наголосивши, що останній шапки не одягав, а «збивав» з людей.

Блогерка Ірина Паніна пожартувала, що десь у Ростові по щоці побігла чоловіча сльоза Віктора Януковича.

Громадський діяч Геннадій Афанасьєв зазначив, що у країні-агресорі «солдатика вже б десь прикопали».

Блогер Мирослав Олешко наголосив, що людина перевіряється у простих ситуаціях, оскільки президент України міг просто пройти далі. Однак Порошенко вчинив інакше, оскільки, за словами Олешка, повага до свого воїна та громадянина – понад усе.

Екс-нардеп та політичний консультант Віктор Уколов оцінив, що за будь-якої ситуації президент поводиться як людина, а також припустив, що у падінні шапки винуватий не вітер, а шабля командира.

Письменник та редактор Юрій Винничук розкритикував один з популярних українських сайтів, співробітники якого подали новину з дещо незрозумілим та неоднозначним на перший погляд заголовком.

Журналіст, документаліст і письменник Юрій Макаров назвав дії президента цілком органічною поведінковою реакцією, обурившись тому, що деякі користувачі розкритикували дії Петра Порошенка.

Еліна Слободянюк, спеціалістка з копірайтингу, розповіла, що, крім аналогій з біглим президентом, Петра Порошенка порівняли також і з президентом США, який повернув вартовому кашкет.

Екс-радник прем’єр-міністра Володимир Цибулько наголосив, що за будь-яких умов людяність завжди повинна лишатись людяністю.

Вахтанг Кіпіані, історик та публіцист, звернувся до своїх вже колишніх друзів у соціальній мережі, запевнивши, що до президента можна ставитись по-різному, але у ситуаціях, коли він вчинив людяно, можна бодай промовчати та не виставляти себе у поганому світлі.

Залишити коментар