Середа, 30 вересня

Верховна Рада призначила Людмилу Денісову, нардепку від «Народного фронту», на посаду уповноваженого ВР з прав людини. За кандидатуру Денісової проголосували 280 народних обранців. Повідомляється, що перед цим відбулося «рейтингове» голосування за кандидатуру тоді ще не обраної омбудсменки та адвоката Андрія Мамалиги, однак за представника Радикальної партії проголосували лише 111 депутатів. Сама Денісова заявила, що в Україні першочергового захисту потребує право людини на життя, а ще пообіцяла докласти максимальних зусиль для захисту прав представників кримськотатарського народу і всіх, хто цього захисту потребує. Новообрана омбудсменка також пообіцяла не оминути увагою внутрішньо переміщених осіб. 

Народний депутат Ігор Мосійчук повідомив, що парламент, на жаль, не підтримав кандидатуру його товариша і соратника, однак пообіцяв, що разом із Андрієм Мамалигою та іншими правозахисниками продовжуватиме захищати права людини незалежно від своєї посади.

Олександр Горбунов, нардеп, привітав свою колегу Людмилу Денісову з обранням та назвав це дійсно кращим вибором для України. Також Горбунов додав, що посаду відтепер можна називати «омбудсвумен».

Світлана Заліщук, народна депутатка та колишня журналістка, повідомила, що голосування за Денісову відбулося з порушенням законодавства та міжнародних принципів, оскільки проводилося не таємно, як вимагається. За словами Заліщук, голосування стало черговою транзакцією між лідерами, які ставляться до політики як до системи бартерів.

Дмитро Лиховій, головний редактор «Новинарні», розкритикував вибір народних обранців, зазначивши, що нам постійно не щастить з омбудсменами, а також розповів, що якось Денісова влаштувала «вирвані години» одній із газет через те, що її прізвище написали не через «і», як у паспорті, а через «и», як того вимагають правила.

Журналістка Маргарита Тулуп запропонувала проаналізувати біографію Людмили Денісової. Так, у минулому вона була міністром економіки та фінансів Криму, двічі обиралася на посаду міністра соцполітики України та не має досвіду правозахисної роботи. Крім того, за словами журналістки, у руках партії нової омбудсменки зосереджені МВС та Міністерство юстиції – лідери за кількістю порушень прав людини.

Журналістка Ольга Червакова навела норму закону, яку порушили народні депутати під час голосування. За її словами, тепер це призначення може бути оскаржене в суді, що зробить правозахисну інституцію ще більш залежною та нестабільною.

Руслан Ригованов, голова Єдиного координаційного центру в справах переселенців, поцікавився, чи визнають свою неправоту противники Денісової, якщо та виявиться дійсно ефективною омбудсменкою.

Народний депутат і екс-журналіст Мустафа Найєм нагадав, що шість років тому, коли «регіонали» назначали свого омбудсмена, опозиція в обличчі сьогоднішніх партій «Народний фронт» і Радикальної партії заявляла, що уповноважений із прав людини не може бути представником будь-якої політичної партії. Натомість зараз була обрана Людмила Денісова, членкиня партії «Народний фронт».

Журналіст Олексій Бобровніков також звернув увагу на те, що Денісова є представницею урядущої коаліції, хоча мала б належати до опозиції.

Журналіст і блогер Денис Іванеско повідомив, що Денісова стала першою омбудсменкою, озброєною пістолетом, а не знанням у галузі права. Зброю, за словами Іванеска, новопризначена омбудсменка отримала від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Юрист Віталій Дудін пожартував, що призначення Денісової – це трагедія під куполом, про яку попереджав генеральний прокурор Юрій Луценко.

Залишити коментар